توییتر خامنه‌ای جمله مذاکرات اتمی «به خوبی پیش می‌رود» را حذف کرد

۱۴۰۱/۱/۲۴

توییتر علی خامنه‌ای ساعاتی پس از انتشار سخنان او در روز سه‌شنبه، ضمن انتشار «اصلاحیه»، توییت قبلی مبنی بر اینکه مذاکرات هسته‌ای خوب پیش می‌رود را حذف کرد.

در توییت حذف‌شده نوشته شده بود: «در مذاکرات هم کار به گونه خوبی پیش می‌رود و هیات مذاکره کننده، رییس جمهور و شورای عالی امنیت ملی و دیگران را در جریان می‌گذارند و تصمیم می‌گیرند و جلو می‌روند. هیات مذاکره کننده ما هم تا اینجا در برابر زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل مقاومت کرده است و ان‌شاءالله ادامه پیدا خواهد کرد.»

این سخنان در اصلاحیه جدید این طور نوشته شده است: «بحمدالله دیپلماسی کشور در جهت خوبی حرکت می‌کند.آنچه که حالا در مسائل دیپلماسی مورد توجه هست مساله هسته‌ای است. هیات مذاکره کننده رییس جمهور و شورای امنیت ملی رادرجریان می گذارند تصمیم می‌گیرند جلو می‌روند. هیات مذاکره ما هم تا اینجا برابر زیاده‌خواهی طرف مقابل مقاومت کرده و خواهد کرد.»

پس از انتشار این توییت تعدادی از حساب‌های توییتری نزدیک به سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، نوشتند که خامنه‌ای چنین جمله ای را بیان نکرده و جمله منتشر شده در توییتر او «مصداق دروغ و تحریف است».

در روزهای گذشته نیز تعدادی از اعضای جبهه پایداری در مجلس، از جمله محمود نبویان و علی خضریان، با افزایش انتقادها از مذاکرات وین گفته بودند توافق احتمالی عملا تفاوتی با برجام ندارد. پس از آن، برخی کانال‌های تلگرامی نوشتند که دلیل این انتقادها حذف حمیدرضا عسگری، از چهره‌های نزدیک به جلیلی از روند مذاکرات است.

خامنه‌ای روز سه شنبه در دیدار با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی درباره مذاکرات وین گفته بود که کار به گونه خوبی پیش می‌رود و «اتفاقا» طرف غربی به بن‌بست رسیده و «ما به بن‌بست نرسیده‌ایم».

مذاکرات احیای برجام در دوره جدید، بیستم اسفند گذشته و در پی مطرح شدن شروط جدید روسیه متوقف شد؛ پس از آن نیز رسانه‌ها گزارش دادند اختلاف اصلی بین آمریکا و جمهوری اسلامی بر سر حذف یا باقی ماندن نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی است.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید