عضو کمیسیون فرهنگى مجلس: خواب رئیس معزول فدراسیون فوتبال، بدون تعبیر است

۱۴۰۱/۱/۱۷

احمد راستینه در خصوص اتفاقات مسابقه ایران و لبنان در مشهد اظهار داشت: یک پیروزى شیرین و موفقیت ارزشمند براى فوتبال ایران رقم خورده اما این اتفاق را به کام مردم تلخ کردیم. به اعتقاد من این امکان وجود داشت که کار در این بازى به درستى مدیریت شود و چنین حوادثى روى ندهد.

وى در گفت‌وگو با فارس افزود: متاسفانه در حاشیه برگزارى این مسابقه شاهد اظهارنظر ها و مصاحبه هاى نادرست و حاشیه ساز از سوى برخى افراد غیر مسئول بودیم. باید یک پروتکل مشخص داشته باشیم که چه فرد و یا افرادى مى توانند در خصوص یک مسابقه بین المللى فوتبال اظهار نظر رسمی و مصاحبه کنند. چرا افراد غیر مرتبط در این خصوص اظهار نظر غیر کارشناسى داشتند و البته مشکل ساز شدند؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: قرار بوده این مسابقه بدون تماشاگر برگزار شود و مى گویند فدراسیون هم با برگزارى بازى با تماشاگر مخالف بوده است. سوال این است چه کسى گفته بازى با تماشاگر برگزار شود؟ از کجا چنین تصمیمى گرفتند؟ اگر چنین تصمیمى اتخاذ شده باید به مقدمات آن فکر شود که چنین مسائلى ایجاد نشود نه اینکه سه روز قبل از بازى بگویند بازى را با فروش بلیط و حضور تماشاگر برگزار کنید. این تصمیم با توجه به زمان کم باقیمانده تا مسابقه کارشناسى نبود و اشکال کار در تصمیمات عجولانه بدون برنامه ریزی است.

راستینه افزود: در فضای مجازی انعکاس می دهند که یک آقایى که قبلا رییس فدراسیون بوده حالا خوشحال شده و مى گوید این به خاطر رفتن من است. مى نشیند و مى گوید به زودی من برمى گردم اما اعضای مجمع و همه دغدغه مندان ورزش مى دانند او چه فجایعى در فوتبال کشور رقم زد و چه بلایى بر سر فوتبال آورد. بخشى از موضوعات و این هیاهو هم کار همین آقایان است که مى خواهند براى خودشان تبلیغ کنند. این آقا یک دروغ بزرگى مى گفت که اگر تا دهم اسفند ۱۴۰۰ اصلاح اساسنامه تصویب نشود، تعلیق مى شویم و همه دیدند دروغ مى گوید. فیفا برای قوانین داخلی کشورها احترام قائل بود. براى همین مى گوییم صلاحیت نداشت و مطمئن هستیم مجمع که دلسوز فوتبال کشور هستند اجازه بازگشت حاشیه به ورزش فوتبال را نخواهند داد و خواب آشفته رئیس معزول فدراسیون فوتبال بدون تعبیر است.

پربیننده‌ترین‌ها

قصه مردم
چشم‌انداز
سرانجام، قانون

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید