فدراسیون فوتبال: مسئولان از زنان برای خرید بلیت استادیوم مشهد دعوت نکرده بودند

۱۴۰۱/۱/۱۰

در پی اتفاقات رخ داده در حاشیه دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان در مشهد، و جلوگیری و برخورد با زنانی که با وجود تهیه بلیت حق حضور در ورزشگاه را نیافتند، فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

تا 72 ساعت قبل از مسابقه بر اساس هماهنگى هاى صورت گرفته مقرر بود اين بازى بر اساس مصوبات ستاد كرونا بدون تماشاگر برگزار شود، با اين وجود و در شرايطى كه شهر مشهد براى نخستين بار ميزبانى از يك مسابقه ملى رسمى را بر عهده داشت تغيير شرايط و حضور تماشاگران موضوعات و اتفاقات تازه اى را رقم زد به شکلی که حتی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا از تغییر روند برگزاری بازی و حضور تماشاگران در این مسابقه اظهار تعجب کردند.
در اين موقعيت و با توجه به محدوديت زمانى ،بليط فروشى با رعايت ضوابط و پروتكل ها و وارد كردن كليه تماشاگران به ورزشگاه با مشكلات و سختى هاى ويژه اى همراه بود با اين وجود ورود بانوان در چنين موقعيتى بدون فراهم بودن زمينه و بسترهاى لازم همچنين پيش بينى و امكان بليط فروشى غير ممكن و بحران ساز به نظر مى رسيد.
فدراسيون فوتبال پيش از اين تمايل و اراده خود در حمايت از ورود بانوان به ورزشگاهها را در مسابقات مختلف ملى و باشگاهى بين المللى به اثبات رسانده و بارها از طريق بليط فروشى آنلاين با پيش بينى مسيرها و جايگاههاى مجزا اين اتفاق در ورزشگاه آزادى بدون هيچ مشكلى روى داده با اين وجود در اين فاصله كوتاه و در نخستين تجربه رسمى و بين المللى شهر مشهد امكان پيش بينى و فراهم سازى شرايط مساعد براى ورود بانوان به استاديوم و فراهم ساختن امكان ورود امن همچنين گیت های مناسب، امکانات مورد نیاز و جايگاه وِیژه وجود نداشته و حتى پروسه بليط فروشى در بخش آقايان نيز به دليل مهلت كوتاه اعلام شده با مشكلات و نواقص متعدد به سختى در فاصله سه روز به انجام بازى اجرايى شد. بر همین اساس هیچ کدام از مسئولین فدراسیون فوتبال از بانوان علاقمند به فوتبال جهت خرید بلیط تماشای این مسابقه در شهر مقدس مشهد دعوت به عمل نیاورده و حتی تلاش هایی که جهت حضور بانوان در ورزشگاه صورت گرفت با هدف ارائه بلیط رایگان و مشروط بر فراهم سازی شرایط و زیرساخت های مناسب بود که محقق نشد.
اخبار منتشر شده در خصوص ممانعت از ورود اشخاص داراى بليط اعم از آقایان و بانوان غير واقعى بوده و در حالى كه در اطلاعيه و اخبار مختلف از فوتبال دوستان عزيز درخواست شد بدون تهيه بليط به شکل قانونی و با ثبت و ورود اطلاعات صحیح در اطراف ورزشگاه حاضر نشوند متاسفانه هزاران نفر از آقايان و بانوان فوتبال دوست بدون در اختيار داشتن بليط در اطراف استاديوم حضور يافته و خواستار ورود به ورزشگاه بودند كه اين اتفاق موجب بروز اتفاقات و مشكلات مختلف و متعدد شد.
بر اساس بانک اطلاعاتی سامانه بلیط فروشی مجموعا تنها 9 نفر از بانوان در این سامانه اقدام به خرید بلیط در بخش جایگاه آقایان کرده بودند که حداکثر طی 48 ساعت وجوه دریافت شده به این اشخاص بازگردانده خواهد شد. برخی دیگر از موارد ثبت شده با کد ملی و اسامی نادرست نیز مصداق تخلف و ثبت اطلاعات غیر واقعی به شمار می رود که بر اساس عدم انطباق اطلاعات وارده با کارت شناسایی ملی بلیط های دریافت شده به این صورت نیز فاقد اعتبار می باشد.
همچنین متاسفانه برخی افراد سودجو در حاشیه برگزاری این مسابقه اقدام به چاپ و فروش بلیط های جعلی به برخی از آقایان و بانوان فوتبال دوست نمودند که با ورود نهادهای مرتبط با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرفته با این وجود بانوانی که از این مرکز غیر معتبر اقدام به تهیه بلیط کرده بودند به عدم امکان ورود به ورزشگاه با در دست داشتن بلیط های خریداری شده جعلی معترض بودند که طبیعتا امکان ورود با استفاده از این بلیط ها وجود نداشته است.
در نهايت فدراسيون فوتبال ضمن ابراز تاسف از برخى حوادث روى داده در حاشيه اين مسابقه بر ضرورت فراهم شدن زيرساخت ها و شرايط مناسب جهت حضور بانوان و آقايان در فضايى امن و ايمن با ايجاد زيرساخت هاى رفاهى مورد نياز و مطلوب در ورزشگاهها تاكيد مى كند. بدون تردید اتفاقات تلخ روی داده در حاشیه این مسابقه حاصل شیطنت و سودجویی افرادی است که با فروش و چاپ بلیط جعلی نظم و امنیت ورزشگاه را به خطر انداخته و مسببین اصلی این حوادث به شمار می روند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
پنجره
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید