اتحاد علیه ایران هسته‌ای: قطر باید برای حضور سپاه در نمایشگاه نظامی دوحه پاسخگو شود

۱۴۰۱/۱/۶

اتحاد علیه ایران هسته‌ای در بیانیه‌ای از دولت آمریکا خواست قطر را در ارتباط با حضور فرماندهان سپاه پاسداران در نمایشگاه تجهیزات نظامی دوحه پاسخگو کند.

این بیانیه با اشاره به ابراز تاسف وزارت خارجه آمریکا از این اقدام قطر، خاطرنشان کرد که اقدام دوحه در «مشروع‌سازی» سپاه پاسداران مستحق پاسخی بسیار قاطع‌تر از ابراز تاسف صرف است.

این سازمان تاکید کرد که وزارت خارجه آمریکا باید سفیر قطر در واشینگتن را احضار کند و وزارت خزانه‌داری نیز آن دسته از مقام‌های قطری را که با سپاه پاسداران در تعامل تجاری هستند تحریم کند.

اتحاد علیه ایران هسته‌ای با ابراز تاسف از اینکه دولت بایدن کمتر از سه هفته پیش قطر را به عنوان متحد غیرناتو ایالات‌متحده در منطقه اعلام کرده بود، خاطرنشان کرد شرکت دادن سپاه پاسداران در نمایشگاه نظامی دوحه کاری نیست که یک کشور متحد آمریکا آن را انجام دهد.

این بیانیه هشدار داد در حالی که جمهوری اسلامی به «رصد کردن و دزدی از شرکت‌های خارجی» برای آسیب رساندن به آنها شهرت دارد، برگزارکنندگان نمایشگاه دوحه غرفه ایران را در کنار شرکت جنرال اتومیکس آمریکا، که در آن پهپاد ام‌کیو-۹ خود را به نمایش گذاشته بود، برپا کردند.

در عملیات کشتن قاسم سلیمانی از پهپاد ساخت شرکت جنرال اتومیکس آمریکا استفاده شده بود.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
تیتر اول
قصه مردم

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید