ائتلاف نظامی به رهبری ریاض: حوثی‌ها با موشک‌های کروز ایران حمله جدیدشان را انجام دادند

۱۴۰۰/۱۲/۲۹

ائتلاف نظامی عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد بر اساس شواهد اولیه، حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی در تازه‌ترین حمله خود علیه تاسیسات نفتی آرامکو و یک کارخانه آب‌شیرین‌کن از موشک‌های کروز ساخت ایران استفاده کرده‌اند.

این ائتلاف روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد حوثی‌ها با موشک‌های کروز ساخت ایران به کارخانه تصفیه آب در شهر الشقیق از توابع جازان و تاسیسات شرکت نفت آرامکو در این استان حمله کردند.

این حملات اواخر شنبه و ساعات اولیه روز یکشنبه صورت گرفت.

همچنین بر اعلام این ائتلاف، حوثی‌ها یک نیروگاه برق در شهر ظهران الجنوب و یک تاسیسات گازی در خمیس مشیط و یک کارخانه گاز طبیعی مایع آرامکو در ینبع را مورد هدف قرار دادند.

ائتلاف نظامی به رهبری ریاض افزود در کل، سامانه پدافند هوایی عربستان سعودی یک موشک و ۹ پهپاد را رهگیری و منهدم کرده است.

شرکت سعودی آرامکو نیز اعلام کرد که این حملات حوثی‌ها خسارات مالی به بار آورد و تلفات جانی نداشت. این شرکت همچنین تاکید کرد که حملات اخیر تاثیری بر میزان ظرفیت تولید این شرکت ندارد.

پیشتر سخنگوی حوثی‌ها اعلام کرده بود این شبه‌نظامیان ظرف چند ساعت، حملات گسترده‌ای را علیه عربستان سعودی انجام دادند.

تداوم حملات حوثی‌ها علیه عربستان سعودی در حالی است که پیشتر مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، ٰاندیشکده واقع در واشینگتن، اعلام کرده تعداد حملات حوثی‌های مورد حمایت ایران علیه عربستان سعودی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال گذشته‌اش بیش از دو برابر شده بود.

آمریکا بارها ضمن محکوم کردن حمله حوثی‌های یمن به عربستان سعودی، بر عزم واشینگتن بر حمایت از توان دفاعی ریاض تاکید کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند - پلنگ کردستان
اخبار
پنجره

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید