مسکو رییس جمهور آمریکا و وزیر خارجه این کشور را از ورود به روسیه منع کرد

۱۴۰۰/۱۲/۲۴

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو چند مقام ارشد آمریکا از جمله جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه، وزیر دفاع و رییس سازمان سیا را تحریم کرده است.

بر اساس این گزارش، نام این افراد در فهرست کسانی که اجازه ورود به روسیه را ندارند، قرار گرفته است.

روسیه روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند در مجموع ۱۳ نفر را در واکنش به تحریم‌های واشینگتن علیه مقامات روسی از ورود به روسیه منع کرد. در این لیست از هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز نام برده شده است.

با این حال، وزارت خارجه روسیه گفت روابط رسمی خود را با واشینگتن حفظ می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند در صورت لزوم تماس‌های سطح بالا با افراد موجود در لیست برقرار شود.

آمریکا، اروپا و شمار دیگری از کشورها پس از حمله روسیه به اوکراین تحریم‌های گسترده‌ای علیه مسکو، مقام‌ها و اولیگارش‌های روس و بخش مالی و بانکی این کشور وضع کرده‌اند و آمریکا واردات نفت و گاز از روسیه را ممنوع اعلام کرده است.

بریتانیا نیز اعلام کرده واردات نفت از روسیه را تا پایان سال جاری به طور کامل متوقف می‌کند.

از سوی دیگر روسیه نیز در اقدامی مقابله‌جویانه اعلام کرد صدور برخی محصولات از این کشور، از جمله اقلام مخابراتی، پزشکی، کشاورزی و جنگل‌داری، الکتریکی و خودرو، تا پایان سال جاری میلادی ممنوع است.

ولادیمیر پوتین پیشتر تحریم‌های کشورهای اروپایی و آمریکا علیه روسیه را «نامشروع» خوانده و گفته: «غرب در حال فریب مردم خود است.»

روسیه تاثیر مخرب تحریم‌ها بر اقتصاد این کشور را رد می‌کند و می‌گوید از بحران خارج می‌شود.


پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید