مدیرعامل سابق استقلال: این شکل واگذاری پرسپولیس و استقلال تخلف است

۱۴۰۰/۱۲/۲۲

کاظم اولیایی درباره نامه او و رسول پناه به دولت برای توقف واگذاری سرخابی‌ها از طریق فرابورس و بازگشت به سند تحول دولت مبنی بر واگذاری به شکل الگوی پیمان مدیریت می‌گوید واگذاری استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس تخلف است و با دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری نامه نگاری کرده است.

مدیرعامل سابق استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: وقتی یک کاری غلط است و روی احساس و عاطفه میلیون‌ها نفر سوار است، خطرناک است. رئیس جمهور هم گفت در طرح تحول دولت، وزراء مسئول اجرا و مردم مسئول نظارت هستند. حالا که دولتی بر سر کار آمده و با مطالعه زیاد، طرح تحولی را ارائه کرده که اتفاقا خصوصی سازی این دو تیم به ریز و با جزییات آمده است اما به یک باره سه وزاری دولت برخلاف طرح تحول در ورزش عمل کرده‌اند، آیا سکوت جایز است؟

اولیایی خاطرنشان کرد: در ازای جمعیت ۷۰ میلیون نفری، چند هزار نفر سهام این دو تیم را خریداری کردند؟ این طرح با شکست مواجه شده و مردم می فهمند که شکل مار را عوض کرده‌اند و قصدشان این است که پولی از مردم بگیرند.

مدیرعامل سابق استقلال در پایان گفت: آقایان گفتند چون اخذ مجوز حرفه‌ای از آسیا مشکل‌ساز شده، موانع را رفع کنیم اما با این واگذاری، حالا به طور قطع مشخص است که ۹۰ درصد سهام هر دو تیم متعلق به یک بخش کوچک در دولت است و مالکیت‌شان مشترک است. در گذشته باز بین دو وزارت خانه تقسیم می‌کردند اما الان مشخص است که بخش اعظم سهام دو تیم متعلق به سازمان خصوصی‌سازی است.

پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید