وزیر دفاع بریتانیا: تاکنون بیش از ۴۵۰ نیروی روس در حمله به اوکراین کشته شده‌اند

۱۴۰۰/۱۲/۶

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، تعداد نیروهای کشته شده روسی در حمله به اوکراین را بیش از ۴۵۰ نفر تخمین زد و گفت روسیه در روز اول حمله به اهداف خود در تصرف اماکن تعیین شده نرسیده است.

او تاکید کرد روسیه قصد دارد کل اوکراین را تصرف کند، اما ارتش این کشور در اولین روز تهاجم خود موفق نشد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، در تماس با رییس‌ جمهوری اوکراین قول حمایت بیشتر از اوکراین را در روزهای آینده داد.

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین، گفت که ۱۳۷ اوکراینی، شامل افراد نظامی و غیرنظامی، در روز اول حملات روسیه به اوکراین کشته شدند. پس از این سخنان نیز گزارش‌هایی درباره کشته شدن تعدادی از نیروهای اوکراینی منتشر شده است.

در همین حال به گزارش اینترفکس، مقام‌های اوکراین اعلام کردند روسیه در حمله به اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ سایت غیرنظامی را بمباران کرده است.

مقام‌های اوکراین روز جمعه را «سخت‌ترین روز» اعلام کرده و خبر داده‌اند نیروهای این کشور با تانک‌های روسیه در شهرهایی در حدود ۴۵ و ۸۰ کیلومتری کی‌یف درگیر شده‌اند.

وزیر دفاع بریتانیا همچنین گفت که لندن مایل است دسترسی روسیه به سیستم سوییفت قطع شود. تعدادی از کشورها از جمله فرانسه و لوکزامبورگ نیز اعلام کرده‌اند که تحریم سوییفت روسیه هنوز در حال بررسی است و این اقدام «آخرین راه حل» خواهد بود.

در همین حال فردریش مرتس، رهبر حزب دموکرات مسیحی، (حزب آنگلا مرکل) از طرح احتمالی کمیسیون اروپا برای تحریم سوییفت روسیه حمایت کرد.

نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید