اعلام برائت دختر محمدعلی رامین از ایدئولوژی پدرش: انتخاب نکردم در چه خانواده‌ای دنیا بیایم

شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰

انتشار عکس‌هایی از صالحه رامین دختر محمدعلی رامین مشاور مطبوعاتی وزارت ارشاد در دوران احمدی‌نژاد باعث شد که او هم همراه برادرش یاسین رامین به عنوان کسی که از رانت پدر برای زندگی مجلل خود استفاده کرده مورد انتقاد کاربران رسانه‌های اجتماعی قرار گیرد.

رضا کیانیان بازیگر سینما یکی از کسانی بود که صالحه رامین را به «‌دوررویی» متهم کرد. با این حال او در پیامی به کیانیان، نوشت که کسب و کار مستقلی دارد و مثل بقیه افراد انتخاب نکرده که در چه خانواده‌ای به دنیا بیایید.

او همچنین اعلام کرد که سال‌ها با خانواده و محیط اطراف خود «جنگیده» تا خودش باشد، نه آنچه بر او حکم می شود و بارها توسط گشت ارشاد بازداشت شده است.

در روزهای گذشته انتشار تصاویر یاسین رامین، پسر محمدعلی رامین همراه مهناز افشار، همسر سابقش در آلمان خبر ساز شد.

یاسین رامین در مرداد ماه سال ۹۵ با شکایت جمعیت هلال احمر بازداشت شد و متهم شده بود که دو میلیون یورو برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده اما کالایی وارد نکرده است.

رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال زندان و رد مال دو میلیون یورویی محکوم شده بود اما در آبان ماه اعلام شد که دادگاه تجدید نظراو را تبرئه کرده است.

او پس از صدور این حکم بدون اشاره به جزییات نوشت که «محتوای این پرونده ربطی به شیرخشک فاسد و اختلاس و حتی تخلف مالی ندارد.»

پس از آن تصاویری از صالحه رامین یا صالیا رامین دختر محمد‌علی رامین منتشر شد که او را در حال فعالیت در صنعت مد در اروپا نشان می‌دهد. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با اشاره به این تصاویر مواضع سیاسی محمدعلی رامین را یادآوری کردند و از جمله رضا کیانیان، هنرپیشه مشهور، دختر رامین را به دورویی متهم کرد.

صالحه رامین با ارسال پیامی برای رضا کیانیان نوشت: «من هم مثل هر آدم دیگری در این جهان، انتخاب نکردم که در چه خانواده‌ای به دنیا بیایم. پدرم چه کسی باشد و ایدئولوژی‌اش چه باشد. ولی راه و رسم زندگی‌ام را از زمانی که دیگر بزرگ شدم و زورم رسید خودم انتخاب کردم و خواهم کرد.»

او همچنین نوشت: «‌من مدل نیستم. طراح لباس هستم و دلم می‌خواست لباس‌هایم را تَنِ خودم همه بشناسند.»

رضا کیانیان نیز در پاسخ به این پیام صالحه رامین نوشت: «حالا که از خودتان گفتید و سختی‌هایی که از دختر ایشان بودن، کشیدید، با شما همدل شدم. اما نکبتی که در دوره پدر شما و رییس‌شان، بر سرم آوار شد را هرگز فراموش نمی‌کنم.»

محمد علی رامین در دولت دوم محمود احمدی نژاد معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد بود. در دوره او محدودیت‌ها برای رسانه‌ها افزایش یافت. از جمله رسانه ها نوشته بودند که او لوگوی روزنامه تهران امروز را «شبیه نوعی رقص(باله)» و «مصداق جنگ نرم» خوانده و خواستار تغییر آن شده است.

سوسن صفاوردی، همسر محمدعلی رامین، نیز سمت هایی چون امور زنان مجمع جهانی اهل بیت، عضویت در شورای مرکزی شبکه سازمان‌های غیردولتی زنان را داشته است.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
حرف آخر
مستند کوتاه - جنگ برای استقلال

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.