رییس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر:کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو تهران ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت

جمعه ۱۴۰۰/۱۱/۲۹

جعفر تشکری هاشمی، رییس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران از افزایش ۲۵ درصدی نرخ مترو و اتوبوس و کرایه تاکسی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

رییس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران افزود که حتی اگر افزایش هزینه‌ها بیشتر از ۲۵ درصد باشد که حتما بیشتر است، مابه التفاوت آن را از محل کمک‌های شهرداری و اگر بتوانیم از محل کمک دولت جبران می‌کنیم.

تشکری هاشمی گفت که در مورد نرخ کرایه تاکسی نیز همین قاعده رعایت می‌شود و افزایش نرخ کرایه سال آینده از ۲۵ درصد بیشتر نخواهد بود اما سعی می‌کنیم تفاوت نرخ تورم با نرخ کرایه تاکسی را از محل اجازه نصب تبلیغات روی بدنه و داخل تاکسی‌ها جبران شود تا برای رانندگان تاکسی مقرون به صرفه باشد.

مصوبه کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر در افزایش ۲۵ درصدی کرایه وسایل حمل‌ونقل عمومی در تهران باید در مرحله بعد در صحن شورای شهر تصویب شود و بعد از تایید فرمانداری، در سال آینده لازم الاجراست.

مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه دوازده ماهه منتهی به دی ماه امسال را برای خانوارهای کشور ۴۲/۴ درصد اعلام کرده است نرخ تورم بخش حمل‌ونقل در این ماه ۴۰/۲ درصد رسیده است.

نرخ تورم بخش حمل‌ونقل در برخی از ماه‌های امسال از ۶۴ درصد نیز گذشت و در میان سایر گروه‌های کالاها و خدمات از جمله بخش‌هایی است که با بیشترین نرخ تورم مواجه است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها