دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس: خبرهای خوبی از وین به گوش نمی‌رسد

۱۴۰۰/۱۱/۸

علی علیزاده، دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در مصاحبه با «شفقنا» گفت: خبرهای خوبی از حل اختلافات درباره موضوعات فنی در مذاکرات وین به گوش نمی‌رسد.

او بدون اشاره به جزییات گفت: «بر سر موضوعات فنی توافق کاملی وجود ندارد و مباحث فنی بزرگترین مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات است که فعلا خبرهای خوبی از حل این موانع به گوش نمی‌رسد.»

این عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس همچنین گفت که ایران هنوز نظر رسمی خود در خصوص تایید یا رد «توافق موقت» را ارائه نکرده است.

هفته گذشته شبکه خبری ان‌بی‌سی گزارش داد که روسیه با اطلاع آمریکا پیشنهاد «توافق موقت» را به ایران ارائه کرده است. پس از آن مقام‌های جمهوری اسلامی گفتند توافق موقت هیچ گاه در دستور کار نبوده است.

اظهارات عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یک روز پس از انتشار سخنان یک مقام ارشد آمریکایی بیان شده است. برت مک‌گرک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنجشنبه از احتمال زیاد عدم دستیابی به توافق با ایران سخن گفته بود.

از سوی دیگر میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین که قبلا از احتمال حصول توافق «در اوایل فوریه» سخن گفته بود، در مصاحبه با بلومبرگ گفت با ادامه روند فعلی دستیابی به توافق «در پایان فوریه» واقع‌بینانه است.

خلاصه خبرها
تیتر اول
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید