رییس مجمع جامعه مدرسین حوزه علمیه به رئیسی: جلوی ورود زنان به ورزشگاه را بگیرید

۱۴۰۰/۱۱/۶

ولی‌الله لونی، رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، با ورود زنان به ورزشگاه‌ها مخالفت کرد و از رئیسی خواست که جلو تصمیم وزارت ورزش و جوانان در این زمینه را بگیرد.

لونی در این نامه که متن آن روز چهارشنبه ششم بهمن در رسانه‌های ایران منتشر شد، نوشت که ورود زنان به ورزشگاه‌ها مورد مخالفت صریح علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، مراجع تقلید و حوزه علمیه است.

او اضافه کرد ورود زنان به ورزشگاه‌ها «نه تنها در ردیف مشکلات و مسائل دارای اولویت بانوان جامعه نیست بلکه اساسا برخلاف ارزش‌های اسلامی ایرانی بوده و در راستای نگاه ابزار محور غرب به زن است».

این مدرس حوزه علمیه قم خطاب به رئیسی ادامه داد که پرداختن به چنین موضوعاتی در دولت او، «موجب شگفتی بدنه انقلابی و متدین جامعه می‌شود که حامی شما بوده و هستند».

به گزارش رسانه‌های ایران، بازی فوتبال دو تیم ملی ایران با عراق در روز هفتم بهمن، با ده هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد که از این تعداد، حدود دو هزار نفر تماشاگر را زنان تشکیل خواهند داد.

روزنامه شرق در گزارشی در این باره نوشت: «فیفا رسما تاکید کرده که بازی‌های فوتبال در ایران باید از این به بعد با حضور تماشاگران زن برگزار شود.»

با این حال، روز دوشنبه حسین شریفی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در این‌ باره گفت: «منتظر نامه کتبی مراجع برای شروع روند بلیت‌فروشی برای آقایان و بانوان هستیم.»

ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها یکی از موارد متعدد سرکوب آزادی‌های مدنی زنان ایران است که در دوران جمهوری اسلامی همواره اعمال شده است.

دو سال پیش برای اولین بار پس از نزدیک به چهار دهه، تعداد معدودی از زنان به‌طور رسمی اجازه یافتند که با خرید بلیت، برای تماشای مسابقه فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر وارد ورزشگاه آزادی شوند.

پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید