وزارت خارجه آمریکا: حمله روز دوشنبه حوثی‌ها به امارات و عربستان سعودی را محکوم می‌کنیم

۱۴۰۰/۱۱/۵

پس از حمله روز دوشنبه حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی، به عربستان سعودی و امارات متحده عربی، برخی از مقام‌های آمریکایی نسبت به این عمل واکنش نشان دادند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن محکوم کردن حمله روز دوشنبه حوثی‌های مورد حمایت ایران به امارات متحده عربی و عربستان سعودی، گفت این حمله‌ها مثل حمله‌های هوایی اخیر در یمن نشان‌دهنده افزایش تنش‌هایی است که فقط رنج مردم یمن را تشدید می‌کند. از طرف‌ها می‌خواهیم به آتش‌بس متعهد باشند

همزمان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در ارتباط با این حملات، با سفرای امارات متحده عربی و عربستان سعودی در ایالات متحده دیدار کرد و ضمن تاکید بر تعهد آمریکا به حفظ امنیت این دو کشور، درباره تلاش‌های مشترک برای پاسخگو‌ کردن حوثی‌های مورد حمایت ایران گفت‌وگو کرد.

از سوی دیگر فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با همکاری امارات متحده عربی و آمریکا، از اصابت دو موشک حوثی‌ها به ابوظبی بدون مرگ نیروهای آمریکایی، جلوگیری شده است.

این در حالی است که پیش از این دیدار سفیر امارات متحده عربی در آمریکا در توییتی خواستار این شده بود که آمریکا حوثی‌ها را دوباره در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت پنتاگون در حال بررسی این موضوع است که آیا قصد حوثی‌ها از حملات اخیر به ابوظبی، هدف گرفتن نیروهای آمریکایی در امارات بوده است.

پس از حمله روز دوشنبه حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی به ابوظبی، وزارت دفاع امارات متحده عربی اعلام کرد دو موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی‌ها را که به سمت امارات شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده‌اند.

همزمان ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد پدافند عربستان سعودی یک موشک بالستیک حوثی‌های مورد حمایت ایران را رهگیری و منهدم کرد، قطعاتی از این موشک در منطقه صنعتی ظهران جنوبی سقوط کرده و خساراتی به کارگاه‌ها و خودروهای غیرنظامی وارد کرده است.

خبر ورزشی
تاریخ شفاهی
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید