دیده‌بان حقوق بشر سوریه: بیش از ۱۲۰ نفر در حمله اخیر داعش به یک زندان در سوریه کشته شدند

۱۴۰۰/۱۱/۳

سازمان غیردولتی دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد آمار قربانیان حمله اخیر داعش به زندانی در شمال شرقی سوریه به بیش از ۱۲۰ نفر افزایش یافت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که به شبکه گسترده‌ای از منابع خبری در سوریه دستری دارد و مقر آن در لندن است، روز یکشنبه اعلام کرد تاکنون در این درگیری‌ها ۷۷ عضو داعش، ۳۹ نیروی کرد سوریه و ۷ غیرنظامی کشته شدند.

این درگیری‌ها شامگاه پنج‌شنبه با حمله داعش به زندان غویران در شهر حسکه آغاز شد.

زندان غویران که حدود ۳۵۰۰ مظنون به عضویت در گروه دولت اسلامی (داعش) از جمله فرماندهان این گروه را در خود جای داده، یکی از بزرگترین مکان‌های نگهداری اعضای بازداشتی داعش در سوریه به شمار می‌رود و در کنترل نیروهای کرد سوریه است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد اعضای داعش توانستند به سلاح‌هایی که در انبار زندان نگهداری می‌شد دسترسی یابند، اما این زندان با حمایت نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی از سوی نیروهای کرد محاصره شد و صدها زندانی داعش دستگیر شدند.

با این حال، بر اساس گزارش این سازمان، ده‌ها زندانی توانستند در پی این حمله، که بزرگترین حمله از سال ۲۰۱۹ تاکنون محسوب می‌شود، فرار کنند.

نیروهای کرد سوریه که در خط مقدم مبارزه با داعش در سوریه هستند، از حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برخوردارند.

آنان پیشتر توانستند در سال ۲۰۱۹، با بیرون راندن داعش از باغوز، آخرین پایگاه داعش در سوریه، این گروه تروریستی را شکست دهند، اما با وجود این شکست، داعش از آن زمان توانسته حملات مرگباری را به ویژه در صحرای سوریه انجام دهد.

وزارت خارجه آمریکا با محکوم کردن حمله داعش به این زندان، بر تعهد خود در زمینه همکاری با متحدانش برای شکست داعش در همه جای جهان تاکید کرد.

تازه‌ترین خبرها

مرور مطبوعات
تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید