ادامه انتقادها از مافیای خودروسازان؛ نماینده مجلس: ۱۲ سال است گزارش کیفیت خودرو ارائه نشده

۱۴۰۰/۱۱/۲

در ادامه انتقادها از خودروسازان، رییس سابق پلیس راهور گفت مافیای خودروسازان همه را غرق کرده است؛ همچنین به گفته یک نماینده مجلس، بیش از ۱۲ سال است که گزارش ارزیابی کیفیت خودروی ایرانی به مجلس ارائه نشده است.

روح‌الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، روز شنبه به ایسنا گفت بر اساس قانون مصوب سال ۸۶ باید هر شش ماه گزارشی درباره افزایش کیفیت خودروهای داخلی به مجلس ارائه شود اما «سه دوره است که نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع هستم و تاکنون گزارشی از کیفیت خودروی ایرانی به دست ما نرسیده است.»

او همچنین با اشاره به اینکه «قیمت خودرو نسبت به چیزی که تحویل می‌دهند بالا است»، دخالت وزارت صمت در موضوع قیمت خودرو را خلاف قانون خواند.

موضوع عدم کیفیت خودروهای داخلی در روزهای اخیر و پس از تصادف ۵۹ خودرو در جاده بهبهان-رامهرمز مطرح شده است.

کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور، با اشاره به اینکه در این تصادف ایربگ هیچ خودرویی باز نشد گفته بود: «چرا ارابه مرگ تولید می‌کنیم؟»

از سوی دیگر هادی هاشمی، رییس سابق پلیس راهور تهران بزرگ، در مصاحبه با همشهری آنلاین، از وجود مافیا در شرکت‌های خودروسازی سخن گفته است.

او با اشاره به اینکه یک نماینده مجلس که اشکالات خودروها را در صحن علنی مطرح کرده بود در دور بعد رد صلاحیت شد گفت: «این مافیا همه را در خودش غرق کرده است و به اعتقاد من امیدی به خودروسازی در کشور ما نیست.»

در ۲۰ سال گذشته نیز تعدادی از نمایندگان مجلس از وجود «مافیای» خودرو در ایران سخن گفته‌اند.

خلاصه خبرها
گفت‌وگوی ویژه
تاریخ شفاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید