کیوان صمیمی هشدار داد در صورت انتقال به بند جرایم قتل زندان کرج اعتصاب غذا خواهد کرد

۱۴۰۰/۱۱/۲

کیوان صمیمی اعلام کرد در صورتی که تا یکشنبه به بند زندانیان سیاسی زندان مرکزی کرج منتقل نشود دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

کیوان صمیمی، زندانی و کنشگر مدنی و سیاسی، که اواخر هفته گذشته از زندان اوین او را خارج کرده بودند، طی تماسی از قرنطینه زندان مرکزی کرج گفت که از تاریخ ۲۹ دی‌ماه تا ۲ بهمن‌ماه در زندان کرج نگهداری می‌شود و علیرغم وعده مسئولان به بند ۶، محل نگهداری زندانیان سیاسی این زندان منتقل نشده است.

مصطفی نیلی، وکیل صمیمی، طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت با وجود اینکه جواب تست کرونای او منفی بوده، اما هنوز به بند زندانیان سیاسی منتقل نشده است.

به گفته این زندان سیاسی، در حالی که قرار بود او به بند ۶ زندان کرج منتقل شود، معاون زندان عنوان کرده که انتقال به این بند منتفی است و باید به بند یک، محل نگهداری افراد با جرایم قتل منتقل شود. او در اعتراض به این تصمیم اعلام کرد اگر تا روز یکشنبه، ۳ بهمن ماه، به بند ۶ منتقل نشود اعتصاب غذای تر خواهد کرد.

به گفته مصطفی نیلی، انتقال صمیمی به استان البرز با فشار نهادهای امنیتی صورت گرفته و با وجود وضعیت جسمی نامساعد صمیمی، او پیش از انتقال به بهداری زندان، حتی موفق نشده هیچ یک از وسايل خود از جمله داروهایش را با خود ببرد.

او افزود که این موضوع با توجه به سن و سال او و همچنین نظر به بیماری‌هایی که به آن مبتلاست، بسیار خطرناک خواهد بود.

کانون نویسندگان ایران ۲۴ دی‌ماه از احتمال تبعید کیوان صمیمی، رییس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، به زندانی دیگر خبر داد و تاکید کرد «تداوم حضور او در زندان خطری جدی برای سلامت و جان اوست»

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و سردبیر نشریه ایران فردا از آذرماه ۱۳۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. دادگاه انقلاب صمیمی را به خاطر شرکت در تجمع روز جهانی کارگر سال ۹۸ به سه سال زندان محکوم کرده است.

صمیمی آذرماه سال ۱۳۸۹ نیز در حالی که دوران محکومیت شش ساله خود را به‌دلیل شرکت در تظاهرات اعتراضی و نوشتن مطالب انتقادی تحمل می‌کرد، به همراه تعدادی دیگری از زندانیان سیاسی زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز
سرانجام، قانون
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید