بری روزن به وین رفت تا برای آزادی گروگان‌های زندانی در ایران اعتصاب غذا کند

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

بری روزن، گروگان پیشین سفارت آمریکا در ایران، عازم وین شد تا هم‌زمان با برگزاری مذاکرات هسته‌ای در آنجا اعتصاب غذا کرده و خواستار آزادی شهروندان آمریکایی و دو تابعیتی زندانی در ایران شود.

روزن در پیامی ویدیویی از فرودگاه جی‌اف کندی نیویورک با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰ نفر از شهروندان آمریکایی و دوتابعیتی گروگان جمهوری اسلامی هستند گفت با برگزاری اعتصاب غذا از آمریکا و متحدانش خواهد خواست که ایران را برای آزاد کردن همه این گروگان‌ها تحت فشار قرار دهند.

او با اشاره به اینکه مطمئن نیست که در سن ۷۷ سالگی چه مدت قادر به اعتصاب غذا خواهد بود، تاکید کرد که می‌خواهد از کسانی که گروگان شدن در ایران و فشار روانی ناشی از آن را تجربه می‌کنند، حمایت کند.

روزن پیشتر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: پیام من بسیار واضح است، هیچ مذاکره‌ای برگزار نشود تا زمانی که همگی گروگان‌ها آزاد شوند، من به ایران تا زمانی که گروگان‌ها را آزاد نکرده، اعتماد ندارم.

بری روزن، در سیزده آبان سال ۵۸ به هنگام حمله «دانشجویان پیرو خط امام» به سفارت آمریکا در ایران، بری روزن وابسته مطبوعاتی این کشور در تهران بود و به مدت ۴۴۴ روز به همراه ۵۲ دیگر از دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت در گروگان بود که پس از مذاکرات الجزایر در ۳۰ دی ماه سال ۵۹ آزاد شدند.

خلاصه خبرها
مستند - راز موفقیت الکس فرگوسن
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید