دونالد ترامپ: ایران در حال تعرضاتی است که یک سال پیش جرات آن را نداشت

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق آمریکا با انتقاد از سیاست‌های دولت جو بایدن در عرصه بین‌المللی گفت که روسیه، چین و ایران درگیر تعرضاتی هستند که یک سال قبل جرات آن را نداشتند.

ترامپ روز شنبه در تجمع هواداران خود در آریزونا گفت ایران، چین و روسیه کشور آمریکا را جدی نمی‌گیرند.

رییس‌جمهور سابق آمریکا همچنین اضافه کرد این سه کشور درگیر تعرضات و اقدامات تحریک‌آمیزی هستند که یک سال قبل جرات انجام آن را نداشتند.

ترامپ همچنین به سیاست‌های دولت بایدن نسبت به مساله اوکراین و روسیه انتقاد کرد.

انتقادات ترامپ به سیاست بایدن نسبت به ایران در حالی است که اخیرا حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی، در رسانه‌های اجتماعی با اشاره به «انتقام سخت» انیمیشنی تهدیدآمیز نسبت به ترامپ و دیگر مقام‌های دولت او منتشر کرده بود.

در پی آن توییتر پس از انتقادهای فراوان از سوی برخی از شخصیت‌های سیاسی آمریکا در خصوص مسدود نکردن حساب کاربری که در آن آشکارا تهدید تبلیغ می‌شود در نهایت یکی از حساب‌های کاربری خامنه‌ای را مسدود کرد.

پنتاگون در واکنش به این ویدیو اعلام کرد که آن را بخشی از تهدید ایران علیه امنیت آمریکا می‌داند.

از سوی دیگر مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، هم ضمن انتقاد از توافق احتمالی هسته‌ای با ایران گفت دولت بایدن در حال دادن پول به دزدسالاران و دین‌سالاران حاکم بر ایران است.

انتقادات ترامپ به دولت بایدن هم‌زمان با آن صورت می‌گیرد که مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی در وین ادامه دارد و کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت به اتمام فرصت ایران برای توافق هشدار می‌دهند.

اسرائیل نیز چندین بار هشدار داده که توافق با جمهوری اسلامی را مبنای عمل خود قرار نمی‌دهد و تعهدی به آن نخواهد داشت.

مقام‌های این کشور هشدار داده‌اند فارغ از توافق هسته‌ای احتمالی با تهران، اسرائیل اگر لازم باشد خود دست به اقدام خواهد زد.

از سوی دیگر مقام‌های دولت بایدن نیز سیاست‌های دولت ترامپ مبنی بر ترک برجام را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

جیک سالیوان،‌ مشاور امنیت ملی کاخ سفید،‌ گفته که دلیل شرایط فعلی در زمینه پرونده هسته‌ای ایران خروج دولت ترامپ از برجام است و «ما هزینه آن اشتباه فاجعه‌بار را می‌پردازیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید