آیا نان کوپنی می‌شود؟ سازمان برنامه: اگر نهایی شود با همان کارت یارانه خواهد بود

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

سازمان برنامه و بودجه گزارش‌ها درباره احتمال کوپنی شدن نان یا صدور «کارت نان» را تکذیب کرد اما بدون اشاره به جزییات گفت احتمال دارد مصرف‌کنندگان با همان کارت فعلی‌شان نان یارانه‌ای بخرند.

روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای که روز شنبه ۲۵ دی منتشر شد، با تاکید بر اینکه «نه قرار است کارت نان صادر شود نه نان کوپنی در دستور کار است» نوشت: «اگر طرح نهایی شود فقط مصرف‌کننده نهایی با همان کارتی که یارانه می‌گیرد نان یارانه‌ای هم می‌خرد.»

این سازمان همچنین بدون اشاره به جزییات نوشت: پرداخت یارانه به حلقه آخر و حذف دلالان «به مذاق برخی‌ها که نانشان آجر می‌شود» خوش نمی‌آید.

در روزهای اخیر رسانه‌های ایران به نقل از مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه، از ارائه طرحی خبر دادند که بر اساس آن قرار است شیوه پرداخت یارانه نان تغییر کند.

میرکاظمی هفته گذشته پس از جلسه کمیسیون تلفیق بودجه گفته بود: مردم با مراجعه به نانوایی قیمت قبلی نان را از طریق کارت بانکی خودشان می‌پردازند اما به حساب نانوا نرخ جدید و بدون یارانه نان واریز می‌شود.

او گفته بود جزییات این طرح هنوز نهایی نشده است.

تصمیم و برنامه دولت رئیسی برای اجرای سیاست‌های جبرانی پس از حذف ارز ترجیحی در سال آینده روشن نیست و جزییاتی از آن ارائه نشده است.

با این حال حمیدرضا حاجی‌بابایی، رییس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، تاکید کرده است که نمایندگان مجلس بر پرداخت یارانه کالایی به صورت کالابرگ اصرار دارند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار ۲۳
اخبار ۲۳
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید