علی‌عسگری انتشار خبر استعفای خود را کار «تاریک‌خانه‌های باندهای ثروت و قدرت» خواند

۱۴۰۰/۱۰/۲۳

عبدالعلی علی‌عسگری، رییس سابق صدا و سیما، استعفای خود از مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس را تکذیب کرد و منتشرکنندگان این خبر را «تاریک‌خانه‌های باندهای ثروت و قدرت» خواند.

خبر انتصاب علی‌عسگری به مدیریت بزرگترین هلدینگ صنعتی ایران چند روز پیش منتشر شد و انتقادهای گسترده‌ای به همراه داشت. به دنبال آن، «باشگاه خبرنگاران جوان»، وابسته به صدا و سیما، صبح پنجشنبه گزارش داد که علی‌عسگری با اشاره به «احترام به افکار عمومی» از پذیرش این سمت انصراف داده است.

ساعاتی پس از آن علی‌عسگری این خبر را تکذیب کرد و در مصاحبه‌هایی جداگانه با خبرگزاری‌ها، از جمله مهر و ایرنا، گفت: «مولد خبری که منتشر شده تاریک‌خانه‌های باندهای ثروت و قدرت است و آنها از قطع کردن دست‌اندازی‌های‌هایشان به این مجموعه نگران شدند و این اخبار را منتشر کرده‌اند.»

علاوه بر انتقادهای گسترده‌ای که در روزهای اخیر درباره انتصاب علی‌عسگری به این سمت مطرح شده بود، سازمان خصوصی‌سازی نیز گفته بود روند قانونی در این انتصاب طی نشده است.

حسین قربان‌زاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی، گفته بود تغییر در اعضای هیات مدیره شرکت‌هایی که سهام عدالت دارند، یا در فهرست واگذاری هستند یا پس از واگذاری دوره نظارت و اقساط آنها تمام نشده حتما باید به تایید سازمان خصوصی‌سازی برسد و هلدینگ خلیج فارس از جمله این شرکت‌ها است اما صورتجلسه‌ای به این سازمان ارسال نکرده است.

همچنین به گفته رییس سازمان خصوصی‌سازی، هلدینگ خلیج فارس حدود ۲۴ درصد سهام عدالت غیرمستقیم دارد اما برای معرفی نماینده این سهام با سازمان خصوصی‌سازی هماهنگی نشد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سال ۱۳۸۹ توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تاسیس و در سال ۱۳۹۲ به «بخش خصوصی» واگذار شد.

از این شرکت به عنوان بزرگترین هلدینگ تخصصی پتروشیمی و بزرگترین شرکت بورسی نام برده می‌شود.

عبدالعلی علی‌عسگری که از اعضای ارشد و سرتیپ سپاه پاسداران است در اردیبهشت ۹۵ و پس از استعفای محمد سرافراز به عنوان رییس سازمان صدا و سیما منصوب شد و تا مهرماه امسال در این سمت باقی ماند.

انتقادهای گسترده‌ای که به انتصاب علی‌عسگری بر هلدینگ خلیج فارس مطرح شد علاوه بر خود او، به تخلفات مالی پسرش، محمدرضا علی‌عسگری، نیز اشاره داشت.

محمدرضا علی‌عسگری از جمله مالک ۴۹ درصد سهام «شرکت توسعه فن‌آوری سروش»، مجری پیام‌رسان سروش، است.

چند چند
یکی از ما
حرف آخر با پوریا زراعتی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید