در پی شنیده شدن صدای مهیب در شهر قدس؛ سپاه استان البرز: تمرین راکتی داشتیم

۱۴۰۰/۱۰/۱۵

پس از انتشار برخی گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر شنیده شدن صدای مهیبی در شهر قدس، روابط عمومی سپاه استان البرز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که صدای شنیده‌شده در حومه کرج ناشی از «شلیک یک راکت در تمرین آموزشی و به صورت مدیریت شده» در یکی از مقرهای سپاه بود.

در این اطلاعیه که عصر چهارشنبه ۱۵ دی منتشر شده آمده که این گونه تمرینات سابقه دارد و توصیه شده به «شایعات» ساخته «معاندین و دشمنان» اعتنا نشود.

پیش از این نیز محسن نایبی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران «انفجار موشک» در شهر قدس را رد کرد و آن را «شایعه» خواند.

شنیده شدن صدای انفجارهای مهیب در ایران طی ماه‌های گذشته مسبوق به سابقه بوده است.

اواسط آبان ماه نیز صدای انفجاری در آسمان بادرود از توابع شهرستان نطنز شنیده شد و برخی از شهروندان اعلام کردند همزمان با شنیدن صدا، نور شدیدی در آسمان مشاهده کردند، اما فرمانده پدافند هوایی این منطقه اعلام کرد که «یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست».

نوزدهم تیر ۱۴۰۰ هم گزارش‌هایی مبنی بر شنیده شدن صدای انفجاری بزرگ در اطراف صدا و سیما در تهران منتشر شد که در نهایت سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد چیز خاصی در محل مشاهده نشده است. همان روز صدا و سیما در گزارشی به گفت‌و‌گو با شهروندان پرداخت که در آن برخی از آن‌ها گفتند «کار کثیفی کرده‌اند» و «این کارها ما را قوی‌تر می‌کند».

همچنین در شهریور ۱۳۹۹ حادثه مشابهی در شرق تهران رخ داد که علت آن نیز مشخص نشد.

نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید