هک سایت روزنامه‌های جروزلم پست و معاریو اسرائیل همزمان با دومین سالگرد کشته شدن سلیمانی

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۳

روزنامه‌های جروزلم پست و معاریو اسرائیل روز دوشنبه همزمان با دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی مورد حملات هکری قرار گرفتند و روی وب‌سایت جروزلم پست و در حساب توییتر روزنامه معاریو یک تصویر از حمله موشکی همراه با جمله‌ای از قاسم سلیمانی قرار گرفت.

جروزلم پست اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که وب‌سایت این روزنامه هک شده است و آن را تهدیدی آشکار برای اسرائیل توصیف کرد.

هکرها روی وب‌سایت جروزلم پست طرحی را منتشر کردند که نمایی از یک حمله موشکی است به گونه‌ای که موشک از انگشتر سلیمانی شلیک شده است و در کنار آن به دو زبان انگلیسی و عبری این جمله سلیمانی آمده است که ما در جایی که فکرش را نمی‌کنید به شما نزدیک هستیم.

سلیمانی که بیش از دو دهه فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران را بر عهده داشت این جمله را مرداد سال ۹۷ در یک سخنرانی عمومی خطاب به دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا، بیان کرد.

او در آن سخنرانی همچنین گفت: «لازم نیست نیروهای مسلح ایران وارد شوند، من خودم و نیروی قدس سپاه حریف شماست، بدانید هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم.»

یک سال و چند ماه پس از بیان این سخنان این بود که با بالا گرفتن تنش میان آمریکا و جمهوری اسلامی ایران در جریان حملات راکتی به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق و سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، بامداد جمعه سیزدهم دی‌‌ماه سال ۹۸ سلیمانی به دستور مستقیم ترامپ و با حمله موشکی پهپادهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

روزنامه تایمز آو اسرائیل در پی هک شدن روزنامه جروزلم پست گزارش داد که روی حساب توییتر روزنامه اسرائیلی معاریو نیز برای مدت کوتاهی همان تصویر و پیام منتشر شده هکرها بر وب‌سایت جروزلم پست قرار گرفت اما این پست توییتری خیلی زود حذف شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
اقتصاد و بازار

شنیداری

پادکست‌ها