خسارت بر اثر بارندگی شدید در جنوب و شرق ایران؛ هشدار درباره بارش‌های سیل‌آسا در ۱۴ استان

۱۴۰۰/۱۰/۱۰

بارش برف، باران و تگرگ در ۲۴ ساعت گذشته باعث بسته شدن جاده‌ها و خسارت به زیرساخت‌ها و خانه‌ها در استان‌های جنوبی و شرقی ایران شد و هواشناسی نیز درباره بارش‌های سیل‌آسا در ۱۴ استان هشدار داد.

عبدالغفور هوت، فرماندار کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت که بارش ۱۷۴ میلیمتری باران باعث ورود آب به بیش از ۵۰۰ خانه و ایجاد خسارت شده و صدها خانوار از شب گذشته تاکنون نمی‌توانند به خانه بروند.

او خواستار اختصاص دستگاه‌های لجن‌کش و تخلیه آب به شهر کنارک برای جمع‌آوری آب‌ها از خانه‌ها شد. فرماندار کنارک همچنین از بسته شدن تعدادی از جاده‌ها خبر داد.

در همین حال حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان بلوچستان گفت که شرکت آب و فاضلاب، ارتش و نیروی دریایی در تلاش‌اند آب از سطح شهر کنارک تخلیه شود.

همزمان، اداره کل هواشناسی و مقامات استان سیستان و بلوچستان درباره ادامه بارندگی شدید در هفته آینده هشدار داده‌اند.

در مهر ماه نیز طوفان حاره‌ای شاهین با فاصله حدود ۸۰ کیلومتر و بدون برخورد به خشکی از بنادر گواتر، پسابندر و بریس در جنوب شرق ایران عبور کرد و باعث شکسته شدن چند لنج و قایق شد.

سازمان هواشناسی ایران با اشاره به بارش برف و باران پنج روزه در اکثر مناطق کشور درباره بارش‌های سیل‌آسا در ۱۴ استان هشدار داد.

علی اشتری، رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت که اسکله‌‌های این جزیره به دلیل شرایط نامساعد جوی و دریای مواج تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

مقامات شهرستان دشتی در استان بوشهر نیز خبر دادند که طوفان و تگرگ باعث بسته شدن جاده‌ها و خسارات به تاسیسات و مزارع کشاورزی شده است.

روز جمعه همچنین اعلام شد که جاده‌های یاسوج-شیراز و یاسوج-بابا میدان که در پی بارش برف و باران مسدود شده بود، بازگشایی شدند. روز پنجشنبه پنج نقطه در اهواز هم به دلیل بارش شدید باران دچار آبگرفتگی شدند.

در کارگه هنرمندی
نگاه روز
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید