حامیان امام جمعه اهل سنت عزل‌شده آزادشهر، در گالیکش تجمع برگزار کردند

۱۴۰۰/۱۰/۱۰

برخی گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال حاکیست اعتراضات علیه عزل امام جمعه اهل سنت آزادشهر توسط نماینده خامنه‌ای در گلستان، روز جمعه مجددا پس از نماز جمعه در گالیکش برگزار شد.

ویدیوهای رسیده از اعتراضات گالیکش در روز جمعه ۱۰ دی‌ماه، حاکی از برخی درگیری‌ها میان ماموران امنیتی و مردم معترض و همچنین شنیده شدن صدای تیراندازی است.

این اعتراضات به عزل محمدحسین گرگیج از امامت جمعه آزادشهر صورت می‌گیرد.

پس از سخنان محمدحسین گرگیج درباره امام سوم شیعیان، و در حالی که انتصاب امامان جمعه اهل سنت توسط نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی انجام نمی‌شده، کاظم نورمفیدی، نماینده خامنه‌ای در گلستان، مولوی نعمت‌االله مشعوف را روز ۲۶ آذرماه به عنوان «امام جمعه جدید آزادشهر» منصوب کرد.

با اعتراضات پیاپی حامیان گرگیج در آزادشهر و گالیکش به این اقدام، دفتر علی خامنه‌ای در تماس با برخی از امامان جمعه‌ اهل سنت، به آنان هشدار داد به این اقدام اعتراض نکنند.

روز دوشنبه نیز برخی گزارش‌ها مبنی بر این بود که ماموران اطلاعات گلستان نعمت‌الله مشعوف، روحانی اهل سنتی را که پس از برکناری محمدحسین گرگیج توسط نماینده خامنه‌ای به امامت جمعه آزادشهر منصوب شده بود، بازداشت کردند.

پیشتر سخنانی از او در مخالفت با عزل گرگیج توسط نماینده خامنه‌ای منتشر شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

اقتصاد و بازار
امروز
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید