گوشت گوسفند طی پنج روز گذشته ۱۵ هزار تومان گران شد

۱۴۰۰/۱۰/۹

یک مقام صنفی از افزایش ۱۵ هزار تومانی گوشت گوسفندی در یک هفته اخیر خبر داده است؛ همزمان، وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد با همکاری بسیج «رزمایش سراسری» برای مبارزه با گرانفروشی را آغاز کرده است.

علی‌اصغر ملکی، رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی، روز پنجشنبه به ایلنا گفت: «ظرف پنج روز گذشته گوشت گوسفندی کیلویی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده و امروز قیمت ران گوسفند از ۱۷۰ هزار تومان هم گذشت.»

او دلیل این افزایش قیمت را «قرنطینه گوسفندان برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس» ذکر کرد.

در همین حال وزارت جهاد کشاورزی روز پنجشنبه از آغاز «رزمایش سراسری نظارت بر بازار کالاهای اساسی» خبر داد و گفت در این «رزمایش» نیروهای این وزارتخانه به همراه هفت هزار نیروی بسیج با گرانفروشی مواد غذایی برخورد می‌کنند.

ایوب فصاحت، رییس جهاد کشاورزی استان تهران، نیز بدون اشاره به جزئیات گفت که در آینده رصد بازار در آینده توسط یک نرم‌افزار و به صورت هوشمند انجام خواهد شد.

روز چهارشنبه نیز اصغر سلیمی، نماینده سمیرم در مجلس، با اشاره به گرانی و تورم شدید گفت: متاسفانه شاهد ادامه افزایش قیمت‌ها هستیم که زندگی را برای مردم سخت و تامین حداقل‌های زندگی را با دشواری مواجه کرده است؛ شاید یادمان رفته که به جای ترمز پا را روی گاز قیمت‌ها گذاشته‌ایم.

ابراهیم رئیسی روز ۲۸ مهر با تاکید بر اینکه بی‌ثباتی در بازار باید «جدی و فوری» پیگیری شود، از وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی، و دادگستری خواسته بود نسبت به قیمت کالاها «حساسیت» داشته باشند.

خبر ۵ عصر
خبر ورزشی
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید