نخست وزیر اسرائیل: ایران با دست بسیار ضعیفی در حال مذاکره است

۱۴۰۰/۱۰/۷

یک روز پس از آغاز دور هشتم مذاکرات وین برای احیای برجام، نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد ایران با دست بسیار ضعیفی در حال مذاکره است و قدرت‌های جهانی باید موضع محکم‌تری را در این مذاکرات اتخاذ کنند.

بنت روز سه‌شنبه هفتم دی در گفت‌وگو با رادیو ارتش اسرائیل، گفت این کشور به طور خودکار با توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران مخالفت نمی‌کند.

او با اشاره به یک شخصیت مخالف‌خوان محبوب در ادبیات کودکان، اضافه کرد: «ما آن خرسی نیستیم که ‘نه’ می‌گوید.»

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد این کشور رویکرد نتیجه‌محور را ترجیح می‌دهد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «مطمئنا توافق خوبی می‌تواند وجود داشته باشد. مطمئنا. ما پارامترها را می‌دانیم. آیا انتظار می‌رود اکنون در روند فعلی [مذاکرات] اتفاق بیفتد؟ خیر. زیرا باید موضع بسیار محکم‌تری اتخاذ شود.»

بنت تاکید کرد: «ایران با دست بسیار ضعیفی در حال مذاکره است، اما متاسفانه جهان طوری رفتار می‌کند که ایران در نقطه قوت خود قرار دارد.»

پیشتر بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل، گفته بود ایران با دست پر وارد مذاکرات وین نشده و در حال زمان خریدن است تا غرب را برای توافقی با محدودیت‌ هسته‌ای کمتر متقاعد کند.

گنتس ادامه داد وضعیت داخلی ایران فرصت‌هایی را برای جهان ایجاد می‌کند و رهبران جمهوری اسلامی به وضعیت ضعیف کشور آگاهند.

به گزارش رویترز، نخست وزیر اسرائیل در گفت‌وگوی خود با رادیو ارتش این کشور از اظهارنظر درباره توانمندی‌های حمله نظامی اسرائیل علیه ایران خودداری کرد و گفت رویکرد «کم حرف زدن و زیاد انجام دادن» را ترجیح می‌دهد.

روز دوشنبه چند ساعت پیش از آغاز دور هشتم مذاکرات وین برای احیای برجام، لائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل هشدار داد کشورش می‌تواند مستقلا در برابر ایران اقدام کند.

او گفت: «مطمئنا ما ترجیح می‌دهیم از طریق همکاری بین‌المللی اقدام کنیم، اما در صورت لزوم خودمان از خودمان دفاع خواهیم کرد.»

لاپید همچنین اضافه کرد او به متحدان اسرائیل اطلاعاتی داده که نشان می‌دهد ایران به «طور سازمان‌یافته در حال فریب دادن جهان است».

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید