با واژگون شدن یک قایق دیگر پناهجویان در دریای اژه، شمار قربانیان سه روز به ۳۰ کشته رسید

۱۴۰۰/۱۰/۴

گارد ساحلی یونان روز شنبه اعلام کرد تاکنون ۱۶ جسد از سرنشینان قایق حامل پناهجویان را که جمعه غرق شد از آب گرفته است؛ به این ترتیب شمار قربانیان غرق شدن سه قایق پناهجویان در روزهای چهارشنبه تا جمعه به دست‌کم ۳۰ کشته رسیده است.

تازه‌ترین مورد قایقی بود که از ترکیه به سوی ایتالیا می‌رفت و روز جمعه در نزدیکی جزیره پاروس در دریای اژه واژگون و غرق شد.

گارد ساحلی یونان گفته تا روز شنبه ۱۶ جسد، از جمله سه زن و یک کودک، را یافته و ۶۳ نفر را نجات داده است. برخی نجات‌یافتگان گفته‌اند که این قایق حامل حدود ۸۰ سرنشین بود.

به گفته مقام‌های یونانی، سه گشت ساحلی به همراه شناورهای شخصی و همچنین یک هواپیما به عملیات جست‌وجو ادامه می‌دهند.

این سومین فاجعه انسانی در آب‌های منطقه طی روزهای اخیر است.

شامگاه پنجشنبه قایق دیگری حامل پناهجویان در جزیره‌ای دورافتاده در نزدیکی جزیره معروف آنتیکیترا، در آب‌های جنوبی یونان، دچار حادثه شد که ۱۹ تن از آنها نجات یافتند اما دست‌کم ۱۱ جسد از آب گرفته شد.

روز چهارشنبه نیز یک قایق حامل پناهجویان در نزدیکی جزیره فوله‌گاندروس غرق شد که به مرگ دست‌کم سه تن انجامید. از آن قایق ۱۳ نفر نجات یافتند و چند ده نفر مفقودند. نجات یافتگان تعداد سرنشینان را متفاوت و ارقامی بین ۳۰ تا بیش از ۵۰ نفر ذکر کرده‌اند.

کمیساریای عالی پناهندگان، وابسته به سازمان ملل متحد، حادثه چهارشنبه در نزدیکی فوله‌گاندروس را بدترین حادثه سال جاری میلادی در دریای اژه خوانده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

انسان، زمین، فردا
اخبار
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید