رییس دانشگاه تهران خواستار تاسیس دفترهای نمایندگی مراجع تقلید در این دانشگاه شد

۱۴۰۰/۱۰/۳

محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران از ایجاد «مرکز تبادلات حوزه و دانشگاه» زیر نظر مستقیم خود خبر داد و از هر یک از مراجع تقلید شیعه خواست دفتر ویژه خود را در این دانشگاه ایجاد کنند.

مقیمی که روز پنجشنبه در قم با تعدادی از مراجع شیعه به طور جداگانه دیدار کرد، در این زمینه همچنین اضافه کرد که بر اساس این طرح، امکان تاسیس کتابخانه‌ای به نام مراجع تقلید در کتابخانه‌های دانشکده‌های دانشگاه تهران وجود دارد تا آنها کتاب‌های خود را عرضه کنند.

او گفت: «معنویت باید در علوم ما رسوخ کند و تمام رشته‌های دانشگاهی بویژه علوم انسانی، اجتماعی و رفتاری باید مبتنی بر ارزش‌های دینی متحول شوند.»

رییس دانشگاه تهران همچنین از مراجع تقلید خواست تا برای «جاری و ساری شدن ارزش‌های اسلامی در تمام شئونات و رفتارهای اساتید و دانشجویان رهنمود دهند».

پیشتر غلامحسین رحیمی، معاون وزیر علوم گفته بود جمهوری اسلامی در «بومی‌سازی و اسلامی کردن» علوم کار ویژه‌ای صورت نداده و در سه مساله «تقریب حوزه و دانشگاه»، «دانشگاه تراز اسلامی» و «موضوعات قرآنی مرتبط با دانشگاه اسلامی» موفق نبوده است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بارها در سخنرانی‌های خود تدریس علوم انسانی در دانشگاه‌ها را «غربی» خوانده و خواستار اسلامی کردن دانشگاه‌ها شده است.

امروز
جهان‌نما
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید