سرخابی‌ها یک قدم تا حذف از آسیا؛مهلت ۵ روزه به استقلال و پرسپولیس جهت ارائه مدارک

۱۴۰۰/۱۰/۲

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای از این کمیته خواسته نظر نهایی خود را در این باره اعلام کند. در این نامه ۵ روز به این کمیته فرصت داده شده و گفته می‌شود این مهلت روز دوشنبه هفته آینده به پایان می‌رسد.

اکنون امکان ثبت مدارک جدید وجود ندارد و در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای را خطاب قرار داده تا نظر نهایی‌اش را اعلام کند. با این شرایط باید منتظر ماند و دید این کمیته چه نظری خواهد داد و سرنوشت پرسپولیس و استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ چه خواهد شد. آنچه مشخص است اینکه گزارش کمیته استیناف باید طبق واقعیت موجود به AFC ارسال شود تا عواقب و پیامدهای بدی نداشته باشد.

مالکیت مشترک پرسپولیس و استقلال یکی از موانع صدور مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه بود و گفته شد که قرار است پرسپولیس به وزارت اقتصاد واگذار شود و استقلال زیر نظر وزارت ورزش به کار خود ادامه دهد. بدهی مالیاتی بیش از ۲۰۰میلیاردی این دو باشگاه نیز مشکل دیگری است و با این شرایط باید تا هفته آینده منتظر ماند و دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

از جمله مهم‌ترین موارد و نقایصی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای رفع آن به استقلال و پرسپولیس تکلیف کرده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

▪️عدم اجرای احکام انضباطی در مورد بدهی‌ها
▪️عدم ارائه تسویه حساب مالیاتی
▪️مالکیت مشترک و دولتی بین دو باشگاه و نداشتن مجمع مستقل و غیر دولتی
▪️عدم ارائه تراز مثبت مالی مورد تایید حسابرسان رسمی

استقلال و پرسپولیس که دو نماینده ایران در رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا هستند، به دلیل مصاحبه‌های عجولانه مدیران خود امروز به شدت از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تحت فشار قرار دارند و هیچ بعید نیست AFC با حذف این دو تیم پرهوادار، قصد گرفتن زهر چشم از همه باشگاه‌های آسیایی داشته باشد.

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید