بنا و محمدی، بهترین مربیان آسیا در المپیک؛ یزدانی و گرایی، بهترین کشتی‌گیران سال ۲۰۲۱ آسیا

۱۴۰۰/۱۰/۲

حسن یزدانی به‌عنوان بهترین آزادکار و محمدرضا گرایی به‌عنوان برترین فرنگی کار قاره کهن در سال ۲۰۲۱ انتخاب شدند. همچنین محمد بنا در کشتی فرنگی و غلامرضا محمدی در کشتی آزاد به‌عنوان برترین مربیان تیم‌های آسیایی حاضر در المپیک توکیو انتخاب شدند.

همچنین اتحادیه جهانی کشتی، تاریخ دقیق برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان و مسابقات کشتی بازی های آسیایی هانگژو در سال ۲۰۲۲ را در تقویم خود مشخص کرد.

مسابقات کشتی بزرگسالان جهان طی روزهای ۱۹ تا ۲۷ شهریورماه در شهر بلگراد صربستان برگزار می شود و رقابت های کشتی بازی های آسیایی هانگژو چین نیز طی روزهای ۳۰ شهریور تا ۲ مهرماه سال ۱۴۰۱ انجام می شود که طبق برنامه اعلامی این مسابقات در ۶ وزن المپیکی به شرح زیر خواهد بود:

۳۰ شهریورماه: رقابت های اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
۳۱ شهریورماه: رقابت های وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد و مسابقات زنان در ۴ وزن
اول مهرماه: مسابقات اوزان ۶۰ و ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و مسابقات زنان در ۲ وزن
۲ مهرماه: مسابقات اوزان ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

وزن کشی مسابقات ساعت ۷ تا ۷:۳۰ انجام و مسابقات مقدماتی از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و مسابقات رده بندی و فینال از ساعت ۱۷ تا ۲۰ همان روز برگزار می شود.

اتحادیه جهانی کشتی هنوز تاریخ دقیق برگزاری مسابقات کشتی فرنگی و آزاد جهانی را مشخص نکرده است اما با توجه به اینکه مسابقات بازی های آسیایی با کشتی آزاد آغاز خواهد شد به خاطر بیشتر شدن فاصله زمانی به احتمال زیاد مسابقات جهانی نیز ابتدا با مسابقات کشتی آزاد شروع خواهد شد.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید