اعلام آماده‌باش به مراکز درمانی و بیمارستان‌های تهران برای مقابله با سویه اومیکرون

۱۴۰۰/۱۰/۱

نادر توکلی، معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران، از آماده‌باش مراکز درمانی و گسترش بخش‌ سرپایی‌ بیمارستان‌ها برای افزایش ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا خبر داد و گفت: سویه اومیکرون به تازگی وارد کشور شده و احتمالا اثرات آن هفته آینده مشاهده می‌شود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه قدرت سرایت سویه اومیکرون بسیار بالاست، افزود که این بزرگترین مشکلی است که با اومیکرون داریم و به بیمارستان‌ها اعلام کردیم که بخش‌های سرپایی‌ خود را در ورودی اورژانس‌ها گسترش دهند تا مراجعات سرپایی در مراکز ساماندهی شوند.

توکلی خاطرنشان کرد که در حال حاضر وضعیت بیمارستان‌های تهران آرام است و فعلا ما افزایشی را در حوزه بیمارستانی نسبت به قبل نداشتیم چون سویه اومیکرون به تازگی وارد کشور شده و احتمالا اثراتش در هفته آینده رویت می‌شود.

معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران اضافه کرد به دلیل اینکه تمام موارد مشکوک نیاز به کیت مخصوص اومیکرون دارند و ما نمی‌توانیم تمام موارد را تست کنیم، بسیاری از موارد را عمدتا با علائم بالینی و سابقه سفر بررسی می‌کنیم.

توکلی افزود که موضوع مسلم و مهم در هفته آینده، رصد بخش سرپایی و مراجعات سرپایی با علائم آنفلوآنزا است چون برخلاف توصیه‌ای که در دو ماه گذشته داشتیم، اکنون علائم شبه آنفلوآنزا باید بیشتر به کرونای نوع اومیکرون منتسب شود که علائم آن خفیف است.

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید