وزارت بهداشت از شناسایی اولین مبتلا به اومیکرون در ایران خبر داد

۱۴۰۰/۹/۲۸

مقام‌های وزارت بهداشت روز یکشنبه خبر دادند که اولین مورد سویه اومیکرون کرونا از طریق امارات متحده عربی وارد ایران شده و «یکی دو مورد مشکوک» نیز قرنطینه هستند؛ همزمان کارشناسان بر ضرورت بازگشت سریع محدودیت‌ها تاکید کرده‌اند.

محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، روز یکشنبه به تلویزیون جمهوری اسلامی گفت که اولین مورد ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در کشور شناسایی شد و دو مورد نیز مشکوک به این بیماری هستند.

او گفت فرد شناسایی شده یک مرد است که به تازگی از یکی از کشورهای همسایه به کشور بازگشت و شامگاه شنبه تست ابتلای او به اومیکرون مثبت اعلام شد.

ساعتی بعد کمال حیدری، معاون بهداشت وزیر بهداشت، گفت: «اولین سویه اومیکرون کرونا توسط یک شهروند ایرانی از امارات وارد تهران شد.»

او گفت که این فرد و اطرافیانش در حال حاضر در قرنطینه و تحت مراقبت هستند.

در پی انتشار این خبر، تعدادی از متخصصان خواستار بازگشت سریع محدودیت‌ها شدند. از جمله حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا، هشدار داد در صورت اجرا نشدن محدودیت‌ها «احتمالا در سه چهار هفته آینده شاهد پیک اومیکرون در کشورمان خواهیم بود.»

پیام طبرسی، عضو کمیته علمی کشوری کرونا، با این هشدار که اومیکرون در ۱۷ روز تبدیل به سوش غالب می‌شود گفت این زمان درباره دلتا ۱۰۰ روز بود.

صبح یکشنبه نیز مجید مختاری، عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، خواستار تعطیلی مدارس تا چند هفته آینده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌های یلدا شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
اخبار
مرور مطبوعات

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید