بیش از ۶۰۰ کنشگر از بی‌خبری از وضعیت جواد لعل‌محمدی، معلم و فعال مدنی، ابراز نگرانی کردند

۱۴۰۰/۹/۲۷

بیش از ۶۰۰ کنشگر با ابراز نگرانی از وضعیت جواد لعل‌محمدی، معلم و فعال مدنی در بیانیه‌ای نوشتندکه پس از دو ماه بازداشت خبری از او در دست نیست و با فشار دستگاه‌های امنیتی حتی خانواده او اجازه خبررسانی ندارد.

همزمان گزارش‌هایی درباره بازداشت بیش از ۳۰ معلم و فعال صنفی طی چند روز گذشته منتشر شده است. بر اساس این گزارش‌ها، آنها قصد داشتند در جلسه شورای عالی فعالان صنفی در تهران شرکت کنند.

مجلس در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ آذر طرح رتبه بندی معلمان را تصویب کرد، اما یک روز پس از مصوبه مجلس، گروهی از معلمان در همدان در اعتراض به در نظر گرفته نشدن مطالباتشان در این مصوبه، تجمعی اعتراضی برگزار کردند و شعار «معلم بپا خیز، برای رفع تبعیض» سر دادند.

دولت ابراهیم رئیسی برای اجرای این لایحه در سال جاری ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده ولی به گفته شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، بودجه پیش‌بینی‌شده برای اجرای این لایحه کافی نیست.

این شورا تاکید کرده که نمایندگان مجلس تا روز یکشنبه ۲۸ آذر فرصت دارند تا رتبه‌بندی و همسان‌سازی واقعی را تصویب کنند و معلمان زندانی، از جمله رسول بداقی، نیز آزاد شوند؛ در غیر این صورت معلمان از سه‌شنبه آینده به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

پربیننده‌ترین‌ها

انسان، زمین، فردا
نگاه روز
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید