کمیته علمی مقابله با کرونا: با عدم رعایت پروتکل‌ها در مدارس، خطر پیک‌ جدید کرونا وجود دارد

۱۴۰۰/۹/۲۳

حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی مدارس نسبت به خطر بروز پیک‌ جدید کرونا هشدار داد و گفت: در بسیاری از مناطق پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود و این می‌تواند سبب بروز زمینه‌ای برای پیک‌های جدید در کشور شود

دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با اشاره به زمان برگزاری حضوری امتحانات دانش‌آموزان در دی ماه،‌ افزود توصیه ما رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی در این ایام در مدارس و همچنین در دانشگاه‌هاست و پیگیری رعایت پروتکل‌ها حتما باید انجام شود.

جماعتی اضافه کرد که ما در کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا فقط می‌توانیم مباحث علمی را عنوان کنیم و اجرای قوانین مربوط به کمیته علمی نیست.

دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا خاطرنشان کرد که به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس یا باید بازگشایی به تاخیر افتد و یا اینکه پروتکل‌ها کاملا رعایت شود و یا اینکه سیستمی وجود داشته باشد که رصد کند تا پروتکل‌ها نه تنها در مدارس بلکه در مجامع دیگر هم رعایت شود.

در چند روز گذشته گزارش‌هایی از ابتلای دانش آموزان به کرونا منتشر شده است. از جمله مهدی دلاوری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از ابتلای ۲۰۰ دانش‌آموز به ویروس کرونا در دو شهرستان کاشان و آران‌وبیدگل طی پنجاه روز اخیر خبر داد.

اسد حصیری، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش بوشهر، نیز روز دوشنبه از ابتلای ۱۶ دانش‌آموز در این استان به کرونا خبر داد و گفت که از میان ۱۶ دانش‌آموزان مبتلا به کرونا، ۴ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی مبتلا شده‌اند و ۵ دانش‌آموز هم با وجود تزریق دو دوز واکسن به این ویروس مبتلا شده‌اند.

ایران ۱۴۰۰
خبر ورزشی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید