نخست‌وزیر اسرائیل در بدو ورود تاریخی به ابوظبی: مشتاق تقویت روابط با امارات هستیم

۱۴۰۰/۹/۲۱

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در بدو ورود تاریخی به ابوظبی مورد استقبال وزیر خارجه امارات متحده عربی این کشور قرار گرفت. بنت در اولین سخنان خود در ابوظبی از مراسم استقبال تشکر کرد و گفت که اسرائیل برای تقویت روابط بین دو کشور مشتاق است.

سفر بنت به ابوظبی اولین سفر رسمی نخست وزیر اسرائیل به امارات متحده عربی است و در حالی انجام می‌شود که امارات و اسرائیل مرداد ماه سال ۹۹ با میانجیگری دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا، به یک توافق تاریخی برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک دوجانبه خود دست یافتند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسراییل در اولین دیدار رسمی یک رهبر اسرائیلی از امارات متحده عربی با استقبال شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه این کشور به همراه گارد مخصوص روبرو شد.

نخست وزیر اسرائیل به هنگام ورود تاریخی خود به ابوظبی طی سخنانی گفت: «از مهمان نوازی گرم شما قدردانی می‌کنم. این استقبالی عالی است. من از این دیدار بسیار هیجان‌زده هستم، چون این اولین دیدار رسمی یک رهبر اسراییلی از امارات متحده عربی است و ما در انتظار تقویت روابط بین دو کشور هستیم.»

این در حالی است که نخست وزیر اسرائیل پیش از سفر به امارات متحده عربی نیز گفته بود: «از رفتن به این اولین دیدار تاریخی از امارات بسیار خوشحالم. در این دیدار من با ولیعهد امارات محمد بن زاید و دیگر وزرا و شخصیت‌ها ملاقات خواهم کرد.»

نفتالی بنت هدف این دیدار را عمق بخشیدن به همکاری‌های بین دو کشور در همه زمینه‌ها عنوان کرد و گفت: «روابط ما عالی و گسترده‌اند و ما باید آن را گسترده‌تر و قویتر کنیم و صلح بین دو ملت بوجود آوریم.»

همزمان رسانه‌های اسرائیلی پیش از سفر نخست وزیر اسرائیل به امارات متحده عربی نوشتند احتمالا تهدید ایران یکی از محورهای اصلی دیدار این دو رهبر سیاسی خواهد بود.

تازه‌ترین خبرها

تیتر اول
اخبار
ایران ۱۴۰۰

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید