انتشار تصاویری از «واژگون شدن» شناور در حال ساخت ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس

۱۴۰۰/۹/۱۵

گزارش‌ها و تصاویری از واژگون شدن یک شناور در حال ساخت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در حوضچه خشک صنایع کشتی‌سازی ارتش در بندرعباس منتشر شده است.

کریس بیگرز، مدیر برنامه‌های ماموریتی شرکت تجزیه و تحلیل داده «هاوک‌آی 360»، روز دوشنبه تصویری ماهواره‌ای از این واژگونی در حساب توییتر خود منتشر کرد.

این تصویر توسط شرکت پلنت در روز شنبه چهارم دسامبر گرفته شده است.

بیگرز نوشت این تصویر تایید می‌کند این شناور که از گونه ناوچه جماران و معروف به «طلائیه» بود، در حوضچه خشک بندرعباس واژگون شده است.

همچنین ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک کشتی در حال واژگونی است و چندنفر برای نجات خود، از آن آویزان شده‌اند.

بر اساس این گزارش‌های غیررسمی، یک پرسنل نیروی دریایی نیز در این حادثه کشته شده است.

هنوز مقام‌های جمهوری اسلامی در این زمینه توضیحاتی ارائه نکرده‌اند.

اما بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان صبح یکشنبه با سه فروند شناور رزمی وارد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس شد.

این اولین بار نیست که گزارش‌ها مربوط به غرق شده شناورهای نظامی در ایران منتشر می‌شود.

در اواسط خرداد، خبر غرق شدن ناو خارک در آب‌های محدوده جاسک بر اثر انفجار و آتش‌سوزی منتشر شد. بر اساس برخی منابع، شماری از پرسنل این ناو در این حادثه زخمی شدند.

قبل از آن نیز خبر انفجار در کشتی ساویز، یک شناور شناسایی و اطلاعات سپاه پاسداران منتشر شد که فروردین در دریای سرخ روی داد.

در اردیبهشت سال ۹۹ نیز ناوچه کنارک در آب‌های نزدیک چابهار با آنچه «شلیک اشتباهی موشک از ناو جماران» عنوان شد، هدف قرار گرفته شد و دست‌کم ۱۹ نفر از خدمه آن کشته و دست‌کم ۱۵ نفر نیز مصدوم شدند.

انسان، زمین، فردا
چشم‌انداز با سیما ثابت
بررسی بازارها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید