حکومت نظامی در اصفهان؛ گزارش‌ها از فضای امنیتی و کاهش سرعت اینترنت حکایت دارد

۱۴۰۰/۹/۱۲

بنابر گزارش‌ها از اصفهان، در حاشیه زاینده‌رود حکومت نظامی برقرار شده و تمامی مسیرهای منتهی به پل خواجو مسدود شده‌اند. همچنین ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان از حضور گسترده ماموران در سطح شهر و جلوگیری از تردد در برخی نقاط دارد.

گزارش‌هایی نیز درباره کاهش سرعت اینترنت و اختلال در تماس تلفنی منتشر شده است.

ماموران از بامداد جمعه مسیرهای منتهی به پل خواجو و بستر زاینده‌رود را بسته‌اند و ماموران و همچنین بسیجی‌ها حضوری گسترده در شهر دارند و در برخی مناطق ایست و بازرسی برپا کرده‌اند.

در روزهای اخیر معترضان فراخوان داده بودند که روز جمعه در بستر زاینده‌رود تجمع خواهند کرد. شماری از معترضان نیز گفته بودند همان طور که برخی مقام‌ها توصیه کرده‌اند، در بستر زاینده‌رود «نماز باران» خواهند خواند.

از روز پنجشنبه هشدارهای شدید مقام‌های استان اصفهان درباره «برخورد با هرگونه تجمع غیرقانونی» افزایش یافت و رییس پلیس راهور نیز گفت در منطقه اطراف پل خواجو از ساعت پنج صبح جمعه ممنوعیت تردد برقرار است.

کانال های تلگرامی وابسته به بسیج در ۲۴ ساعت گذشته به شدت به فراخوان برای نماز باران حمله کرده و آن را را «فتنه» خوانده‌اند.

در همین حال برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشتند که اخبار هواشناسی نیز بر اساس «مصلحت» منتشر می‌شود و برای جلوگیری از تجمع شهروندان، در برخی گزارش ها از طوفان در اصفهان خبر داده شد.

اعتراضات هفته گذشته در اصفهان با سرکوب شدید نیروهای امنیتی و انتظامی روبه‌رو شد و گزارش‌های متعددی درباره شمار بالای مجروحان و بازداشت‌شدگان منتشر شده است.

در همین حال سازمان حقوق بشر ایران اعلام کرد که حدود ۴۰ نفر بینایی حداقل یک چشم خود را از دست داده‌اند.

موسی غضنفرآبادی، رییس کمیسیون حقوقی مجلس، در گفت‌وگو با وبسایت رویداد۲۴ با اشاره به اعتراضات اصفهان گفت که اگر کسی در جریان اعتراضات اقدام مخرب داشت، می‌توان به او تیراندازی کرد.

کمبود تراشه
چشم‌انداز با سیما ثابت
اخبار و اخبار ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید