روزنامه کیهان خواستار تصویب قانونی برای استقرار طلبه‌ها در مدارس شد

۱۴۰۰/۹/۱۰

روزنامه کیهان، وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، از شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی خواست «موضوع استقرار یک طلبه برادر یا خواهر در هر مدرسه» را بررسی و در صورت امکان تبدیل به قانون کنند.

کیهان در تازه‌ترین شماره خود در مطلبی با عنوان «ماموریت‌های مهم برای مهم‌ترین وزارتخانه»، با اشاره به رای اعتماد اخیر مجلس به یوسف نوری، سومین گزینه پیشنهادی دولت ابراهیم رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش نوشت طی سه دهه گذشته، نظام آموزش و پرورش کشور به تدریج دچار «انحراف از راه مورد انتظار در تراز جمهوری اسلامی» شده است.

این روزنامه با اشاره به این که دانش‌آموزان اکنون حاضر به «پذیرش و رعایت ارزش‌ها و هنجارها» نیستند، اضافه کرد: «به عنوان مثال چرا برخی از دختران دانش‌آموز پس از دوازده سال حضور در سیستم آموزش و پرورش کشور باید با فلسفه حجاب بیگانه باشند؟»

کیهان به وزیر جدید آموزش و پرورش توصیه کرد که یکی از «راه‌کارها» در این زمینه، «استفاده از خیل انبوه روحانیون و طلاب جوان برادر و خواهر» در مدارس است.

وزیر جدید آموزش و پرورش پیشتر در قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران بوده و ضمن مخالفت با سند ۲۰۳۰ خواستار تربیت «دانش‌آموزی ولایی» شده است.

این توصیه کیهان در حالی است که در بهمن سال گذشته، محسن حاجی میرزایی، وزیر وقت آموزش و پرورش از استخدام «طلاب در ۸ رشته آزمون استخدامی» آموزش و پرورش خبر داد و گفت که این افراد «پس از شرکت در دوره یک‌ساله»، استخدام می‌شوند.

همچنین علیرضا حاجیان‌زاده، مشاور وقت وزیر آموزش‌وپرورش از تشکیل «ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش» خبر داد و گفت زمینه «حضور بیشتر طلاب جوان در مدارس» فراهم شده است.

این اولین بار نیست که افرادی را از حوزه‌های علمیه وارد دیگر سازمان‌ها و نهادها می‌شوند.

جمهوری اسلامی در چارچوب سازمانی به نام «عقیدتی سیاسی» طلبه‌ها را وارد نیروهای مسلح کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید