درپی غرق شدن ۳۱ مهاجر در کانال مانش،بریتانیا و فرانسه بر مقابله با قاچاق انسان تاکید کردند

۱۴۰۰/۹/۴

درپی کشته شدن دست‌کم ۳۱ نفر در واژگونی قایق مهاجرانی که قصد عبور از کانال مانش برای رسیدن به بریتانیا را داشتند، فرانسه و بریتانیا بر عزم خود برای مقابله با قاچاقچیانی که جان مهاجران را به خطر می‌اندازند تاکید کردند.

در این حادثه که در نزدیکی بندر کاله رخ داد دو نفر از سرنشینان نیز نجات پیدا کردند و یک نفر دیگر همچنان مفقودالاثر است.

سازمان بین‌المللی مهاجران اعلام کرد این بیشترین تعداد کشته‌شدگان در کانال مانش از سال ۲۰۱۴ بوده است.

یکی از سخنگویان نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که بوریس جانسون و امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، توافق کردند برای مقابله با باندهای قاچاق انسان که مهاجران را از گذرگاه‌های مرگبار عبور می‌دهند، تلاش‌ها را افزایش داده و با کشورهای اروپایی همکاری کنند.

مکرون و جانسون همچنین با تاکید بر لزوم همکاری با سایر کشورهای همسایه از جمله بلژیک و هلند و سایر کشورهای اروپایی، پیش از آنکه مهاجران به فرانسه برسند، به این مساله رسیدگی کنند.

نخست‌وزیر بریتانیا در پیامی ویدیویی با ابراز بهت‌زدگی و اندوه عمیق به خاطر کشته شدن مهاجران در دریا، با بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کرد و گفت: «زمان آن رسیده است که همه ما تلاش‌ها را افزایش داده و با همکاری هم هر آنچه را که از دستمان بر می‌آید انجام دهیم، تا جلوی این باندها را که از جنایت خود شانه خالی می‌کنند، بگیریم.»

امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، نیز گفت که این کشور عاملان حادثه غرق شدن قایق پناهجویان را پیدا خواهد کرد. او افزود فرانسه اجازه نمی‌دهد که کانال مانش به یک گورستان تبدیل شود.

وزیر کشور فرانسه نیز گفت پلیس این کشور چهار قاچاقچی را به ظن ارتباط با این حادثه بازداشت کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبر نیمروزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید