گزارشگران بدون مرز آزار بی‌وقفه و تبعید سهیل عربی پس از هشت سال زندان را محکوم کرد

۱۴۰۰/۸/۲۷

سازمان گزارشگران بدون مرز با محکوم کردن «تبعید سهیل عربی، به برازجان پس از تحمل هشت سال زندان»، این اقدام مقام‌های ایران را «آزار بی‌وقفه» این عکاس و وب‌نگار خواند.

سهیل عربی، عکاس و وب‌نگار زندانی از تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۲ در زندان به سر می‌برد پس از هشت سال تحمل زندان روز ۲۵ آبان از زندان آزاد شد اما بلافاصله برای تحمل بخش دیگری از حکم دادگاه انقلاب و تحمل دو سال تبعید به شهر برازجان، هزار کیلومتر دورتر از خانه خود، تبعید شد.

بنابر اعلام گزارشگران بدون مرز، آزادی و اجرای بلافاصله حکم تبعید سهیل عربی درحالی انجام شد که او ۲۸۵ روز بی‌جهت و اضافه بر حکم صادره در زندان نگهداری شده است و وکیل‌ او اعلام کرده است که قاضی پرونده قرار است این روزها را از دوران تبعید کم کند.

این سازمان خاطرنشان کرد که سهیل عربی در دوره زندان قربانی آزارگری‌های قضایی «تنبیهی» خودسرانه و غیر قانونی شده است و بارها به زندان‌های گوناگون منتقل و در سلول‌های انفرادی طولانی مدت نگاهداری و قربانی شکنجه شده است.

گزارشگران بدون مرز در بیانیه خود افزود که فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی نیز قربانی آزارگری‌های قضایی شده است و در ۲۸ مهر ۱۴۰۰ مطلع شده که باید برای سپری کردن یک سال محکومیت زندان خود را به دادیاری اجرای احکام زندان اوین معرفی کند.

در حالی که که تنها جرم فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی اطلاع‌رسانی از شرایط بازداشت پسرش و اعتراض به رفتار غیر انسانی و ظالمانه با او بوده است.

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید