انتقاد آمریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس از سیاست‌های تهاجمی و خطرناک جمهوری اسلامی

۱۴۰۰/۸/۲۷

وزارت خارجه آمریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای سیاست‌های «تهاجمی و خطرناک» جمهوری اسلامی، از جمله گسترش موشک‌های بالستیک پیشرفته و سامانه پهپادی، را محکوم کردند.

این بیانیه پس از دیدار مقام‌های ارشد آمریکایی و اعضای شورای همکاری خلیج فارس در نشست «کارگروه ایران» در روز چهارشنبه منتشر شد.

آمریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس در این بیانیه از جمله به اقدام جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش در حمله به زیرساخت‌های عربستان سعودی و کشتیرانی بین‌المللی در دریای عمان اشاره کرده‌اند.

اعضای این کارگروه همچنین سیاست‌های «تهاجمی و خطرناک» ایران از جمله گسترش و استفاده مستقیم از موشک‌های بالستیک پیشرفته و سامانه پهپادی را محکوم کردند.

در همین حال ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از رهگیری و انهدام یک پهپاد حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن که به سمت فرودگاه بین‌المللی ابیها در جنوب عربستان سعودی در حرکت بود خبر داد.

به گزارش شبکه العربیه، این ائتلاف همچنین از حمله به «انبارها، کارشناسان سپاه پاسداران و حزب‌الله و پایگاه هوایی الدیلمی در صنعا» خبر داد.

بیانیه آمریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس در آستانه مذاکرات جدید ایران و گروه ۱+۴ برای احیای توافق برجام صادر شده است.

تازه‌ترین خبرها

گفت‌وگوی ویژه
پنجره
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید