اف‌بی‌آی: هکرهای ایرانی در حال جمع‌آوری اطلاعات سرقت‌شده از شرکت‌های آمریکایی هستند

۱۴۰۰/۸/۲۱

درحالی‌که تلاش‌های اسرائیل برای مقابله با پیامدهای حمله اخیر هکرهای ایرانی به سازمان‌های این کشور ادامه دارد، اف‌بی‌آی نیز به شرکت‌های آمریکایی هشدار داد که هکرهای ایرانی به دنبال اطلاعات سرقت‌ شده این شرکت‌ها در فضای مجازی هستند

به گزارش سی‌ان‌ان، اف‌بی‌آی در توصیه‌نامه‌ای که برای شرکت‌های آمریکایی ارسال کرده، هشدار داد که هکرهای ایرانی در وب‌سایت‌های جرایم سایبری در دارک وب در حال تحقیق درباره اطلاعات سرقت شده از شرکت‌های آمریکایی و سازمان‌های خارجی هستند.

طبق توصیه‌نامه اف‌بی‌آی، هکرهای ایرانی قصد دارند در تلاش‌های آتی خود برای حمله سایبری به شرکت‌های آمریکایی و نهادهای خارجی از این اطلاعات به سرقت رفته استفاده کنند.

این توصیه‌نامه خاطرنشان کرد که هکرهای ایرانی به فعالیت در تالارهای گفت‌وگو در دارک‌وب، که کلاهبرداران اینترنتی در آنها ایمیل‌ها و اطلاعات مربوط به ساختاربندی شبکه‌های قربانیان خود را می‌فروشند، علاقمند شده‌اند.

هنوز مشخص نیست کدام گروه هکرهای ایرانی پشت این فعالیت‌ها است و اف‌بی‌آی نیز درباره نام آنها یا ارتباطشان با حکومت ایران اظهارنظری نکرده است.

در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، مقام‌های اطلاعاتی این کشور اعلام کرده بودند که هکرهای ایرانی برای رای‌دهندگان آمریکایی ایمیل‌های تهدیدآمیز می‌فرستند.

از سوی دیگر، والانیوز اسرائیل گزارش داد که واحد سایبری این کشور یک وب‌سایت متعلق به گروه هکرهای ایرانی «سایه سیاه» را از اینترنت حذف کرده است.

این وب‌سایت اطلاعاتی را که هکرهای سایه سیاه در حمله اخیر خود به شرکت خدمات اینترنتی سایبرسرو اسرائیل سرقت کرده بودند، منتشر می‌کرد.

طبق گزارش والانیوز، حذف این سایت باعث می‌شود، میزان اطلاعاتی را که گروه هکرهای سیاه ممکن است منتشر کند، تا حد چشمگیری کاهش یابد.

دفتر دادستانی اسرائیل نیز گفت در پیامی به شرکت‌هایی که از خدمات سایبرسرو استفاده می‌کردند، اطلاع داده که این سایت از اینترنت حذف شده است.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید