بازداشت بیش از ۲۰ نفر در بانه و سقز و فضای امنیتی شدید

۱۴۰۰/۸/۲۱

دو سازمان حقوق بشری از بازداشت بیش از ۲۰ نفر در روستاهای اطراف بانه و سقز، در استان کردستان، خبر داده‌اند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، چندین شهروند ساکن روستاهای اطراف سقز توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

بر اساس این گزارش عبدالله مهجور، زندانی سابق سیاسی، و همچنین پسرعموی او، محمد مهجور، از جمله بازداشت‌شدگان هستند.

این سازمان همچنین خبر داد که نیروهای امنیتی عصر پنجشنبه در شهر بانه و چندین روستا از توابع این شهر حدود ۲۰ نفر را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، سه برادر به نام‌های صلاح، رفیق و مناف پزشکی، و همچنین جمال مروتی، سعید رشیدی، فرزاد پزشکی، بهزاد پزشکی، فرهاد پزشکی، لقمان پزشکی و عثمان احمد لیفه از جمله بازداشت‌شدگان هستند.

شبکه حقوق بشر کردستان نیز خبر داده است که ده‌ها مامور امنیتی لباس‌شخصی با حضور همزمان در روستا‌های چومان، نمشیر، نجنه و کوپیچ، از توابع بانه در استان کردستان، اقدام به بازداشت دست‌کم ده تن از اهالی این روستاها کردند.

این پایگاه خبری به نقل منابع محلی گزارش داد که ماموران با ورود به منزل این افراد، ضمن تفتیش و ضبط برخی از وسایل شخصی آنها، با توسل به خشونت کلامی و فیزیکی اقدام به بازداشت دست‌کم ۱۰ نفر کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی در مواردی نیز اقدام به ضرب و شتم اعضای خانواده این افراد که مانع از ورود غیرقانونی ماموران شده بودند کردند.

همچنین به نوشته هه‌نگاو، شهر بانه و روستاهای سقز کاملا امنیتی شده و نیروهای لباس‌شخصی در سطح شهر بانه حضور گسترده‌ای دارند.

تازه‌ترین خبرها

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید