رزمایش دریایی مشترک آمریکا، اسرائیل،‌ بحرین و امارات در دریای سرخ

۱۴۰۰/۸/۲۰

نیروهای دریایی آمریکا، اسرائیل، بحرین و امارات متحده عربی رزمایش مشترکی را برای تمرین عملیات امنیت دریایی چندجانبه در دریای سرخ آغاز کرده‌اند.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد این مانور پنج‌روزه که با مشارکت بحرین، امارات و اسرائیل برگزار می‌شود، از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز شده است.

این نخستین رزمایشی است که آمریکا و اسرائیل با این دو کشور عربی برگزار می‌کنند و خبر آن به صورت علنی منتشر می‌شود.

این رزمایش شامل آموزش نیروها بر روی عرشه کشتی آمریکایی یو‌اس‌اس پورتلند و تمرکز بر تقویت توان مشارکت نیروهای چهار کشور در عملیات مشترک دریایی است.

تاکتیک‌های جستجو و تصرف شناور از جمله مواردی است که در این رزمایش تمرین می‌شود.

برد کوپر، رییس فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا و نیروهای دریایی ناوگان پنجم این کشور، می‌گوید همکاری دریایی میان کشورهای منطقه به حفظ آزادی ناوبری و جریان آزاد تجارت که نقش مهمی در ثبات و امنیت منطقه دارند، کمک می‌کند.

این رزمایش در حالی برگزار می‌شود که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در سفری که از روز پنجشنبه آغاز شد، به کشورهای امارات متحده عربی، بحرین، اسرائیل و عربستان سعودی می‌رود.

سفر منطقه‌ای مالی که تا ۲۰ نوامبر ادامه خواهد داشت، با هدف هماهنگ‌سازی رویکرد آمریکا و شرکای منطقه‌ای آن در قبال فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و دور جدید گفت‌وگوهای وین انجام می‌شود.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
مرور مطبوعات
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید