حکم ۱۰سال زندان عباس واحدیان شاهرودی از امضاکنندگان «بیانیه برای استعفای خامنه‌ای» قطعی شد

۱۴۰۰/۸/۱۹

عباس واحدیان شاهرودی، معلم، فعال مدنی و از امضا کنندگان «بیانیه ۱۴ فعال سیاسی و مدنی برای استعفای خامنه‌ای» که از اوایل شهریور ماه تحت بازداشت است، به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شد.

به گزارش هرانا، حکم ۱۰ سال حبس برای عباس واحدیان شاهرودی را شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد در ارتباط با بازداشت و پرونده سال ۹۸ این فعال مدنی صادر کرده است و در حالی که واحدیان شاهرودی از دهم شهریور بازداشت شده به عنوان «حکم قطعی» به او ابلاغ کرده‌اند.

عباس واحدیان شاهرودی یکی از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴ فعال مدنی و سیاسی برای استعفای خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی» در تابستان سال ۹۸ است.

امضا کنندگان این بیانیه با اشاره به اینکه «نظام حاکم، هم بر اصلاح ناپذیری و کج‌روی‌هایش اصرار می‌ورزد و هم بر استبداد فردی‌»، خاطرنشان کرده بودند که مردم ایران «نه فقط در انتخاب سران قوا و نمایندگان مجلس و سایر نهادهای کلیدی کشور نقشی ندارند، که چانه‌زنی فعالان مدنی نیز بدون استعفای علی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی راه به جایی نخواهد برد.»

هاشم خواستار، کمال جعفری یزدی، زرتشت احمدی راغب، محمدرضا بیات، محمد حسین سپهری، گوهر عشقی مادر ستار بهشتی وبلاگ‌نویس کشته شده، حوریه فرج‌زاده خواهر شهرام فرج‌زاده از کشته‌شدگان اعتراضات ۸۸، محمد کریم بیگی پدر مصطفی کریم‌بیگی از کشته‌شدگان اعتراضات ۸۸، جواد لعل محمدی، محمد ملکی، محمد مهدویفر، رضا مهرگان، عباس واحدیان شاهرودی و محمد نوریزاد چهارده امضاکننده این بیانیه بودند.

امضاکنندگان این بیانیه در دو سال گذشته تحت فشار و بازداشت قرار گرفتند و تعدادی از آنها با حکم‌های چندین ساله زندان مواجه شدند.

عباس واحدیان شاهرودی نیز پس از امضای این بیانیه در ۲۷ مرداد ۹۸ در مشهد بازداشت شد و نزدیک یک سال بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

اوایل شهریور ماه امسال، عباس واحدیان شاهرودی برای دومین‌بار از زمان امضای بیانیه ۱۴ فعال مدنی و سیاسی برای استعفای خامنه‌ای بازداشت شد و با گذشت بیش از دو ماه و تشکیل پرونده‌ای جدید در دادسرای مشهد، تاکنون قوه قضاییه اجازه ورود وکیل به این پرونده را نداده است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
پنجره
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید