گوهر عشقی پس از آزادی: حتی نوه ۱۰ ساله‌ام را هم بازجویی کردند

۱۴۰۰/۸/۱۵

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، از تهدید ماموران برای تعطیلی «بنیاد ستار بهشتی» خبر داد و گفت که در روزهای بازداشت او و خانواده‌اش، حتی از نوه ۱۰ ساله‌اش نیز بازجویی شد.

او روز شنبه پس از آزادی گفت که ماموران با تهدید خواستار تعطیل شدن بنیاد ستار بهشتی بودند اما وی تاکید کرده دست از دادخواهی نخواهد کشید و از مرگ نیز هراسی ندارد.

ماموران امنیتی شامگاه چهارشنبه، ۱۲ آبان، با یورش به منزل سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی، ‌ضمن بازرسی و جمع‌آوری لوازم ارتباطی اعضای این خانواده، همه آنها را بازداشت کردند.

آرش صادقی،زندانی سابق سیاسی، نوشت که گوهرعشقی به همراه دختر، داماد و دو فرزند خردسالشان در خانه امن وزارت اطلاعات زندانی بودند.

به دعوت بنیاد ستار بهشتی قرار بود روز پنجشنبه، ۱۳ آبان، مراسم سالگرد ستار بهشتی و یادبود کشته‌شدگان اعتراضات آبان با حضور گوهر عشقی، مادران دادخواه و برخی از فعالان برگزار شود.

گوهر عشقی نهم آبان، سالروز کشته شدن فرزندش، با انتشار ویدیویی خطاب به علی خامنه‌ای گفته بود: «الهی به داغ فرزندانت بنشینی، جگر ما را سوزاندی خدا جگرت را بسوزاند.»

ستار بهشتی به دلیل انتشار مطالب انتقادی در وبلاگ خود، ۹ آبان سال ۹۱ از سوی پلیس فتای نیروی انتظامی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه اجتماعی و فیس‌بوک» بازداشت و در کمتر از چهار روز در اثر شکنجه در بازداشتگاه کشته شد.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
جهان‌نما
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید