خامنه‌ای به مجلس: نام افراد پیش از اثبات جرم رسانه‌ای نشود

۱۴۰۰/۸/۱۲

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در ایران، اعلام کرد که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی درباره رسانه‌ای شدن نام افراد پس از گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس تذکر داده است.

قالبیاف روز چهارشنبه ۱۲ آبان گفت خامنه‌ای درباره نامه‌ای که در آن به رسانه‌ای‌ شدن گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس پیش از بررسی در دادگاه اعتراض شده، نوشته: «شکایت بجاست؛ نباید پیش از اثبات جرم، موضوع را رسانه‌ای می‌کردند. دنبال کنید به نحوی جبران شود.»

پس از انتشار این خبر برخی رسانه‌ها در داخل ایران مخاطب تذکر خامنه‌ای را گزارش کمیسیون بهداشت مجلس درباره حسن روحانی و عملکردش در مقابله با کرونا اعلام کردند.

با این حال، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی نوشت طبق پیگیری‌ها تذکر رهبر جمهوری اسلامی درباره گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ارتباط با پرونده بورسیه‌ها بوده که نام شماری از متهمان در آن ذکر شده و «این متهمان معترض بوده‌اند چرا نام‌شان پیش‌از حکم رسانه‌ای شده است».

حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، منصور غلامی و محمدعلی نجفی از مسئولانی بودند که کمسیون اصل ۹۰ مجلس، اسامی آن‌ها را به عنوان مسئولان متخلف به قوه قضاییه اعلام کرده است.

روز سه‌شنبه ۱۱ آبان هم نمایندگان مجلس به دلیل آنچه مدیریت ناصحیح روحانی در ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌دانند، خواهان برخورد با او شدند و پس از بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره عملکرد روحانی با ارجاع این گزارش به قوه قضاییه موافقت کردند.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید