گزارش‌ها از کشته شدن یک زندانی در سنندج بر اثر ضرب‌وشتم ماموران

۱۴۰۰/۸/۱۲

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، یک زندانی در سنندج بر اثر ضرب و شتم ماموران کشته شده‌ است.

پایگاه خبری هرانا گزارش داد روز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ یک زندانی ۲۶ ساله به نام خسرو جمالی‌فر که متهم به قتل بوده در زندان سنندج به دنبال ضرب‌وشتم ماموران جان باخته است.

این گزارش دلیل مرگ او را وارد آمدن ضربه به سر عنوان کرده است.

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» هم در این زمینه به نقل از یک منبع مطلع از بیمارستان توحید سنندج نوشت که جسد این فرد شامگاه سه‌شنبه به بیمارستان منتقل و اعلام شده که او با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرده است.

هه‌نگاو افزود با وجود اینکه جمالی‌فر جانش را پیش از رسیدن به زندان از دست داده بود، کارکنان بیمارستان معده او را شست‌وشو دادند.

این وب‌سایت افزود که خانواده این زندانی بامداد چهارشنبه درباره کشته شدن او مطلع شدند.

پیش از این هم کشته‌شدن شهروندان در زندان در پی ضرب و شتم، شکنجه و یا بدرفتاری مقام‌های زندان سابقه داشته و موجب انتقاد گسترده داخلی و بین‌المللی شده است.

شاهین ناصری که شاهد شکنجه نوید افکاری بود و جزییات آن را بیان کرده بود، یکی از این زندانیان است که اخیرا در زندان تهران بزرگ جان باخت.

قوه قضاییه علت مرگ او را «مسمومیت دارویی» عنوان کرد، اما عفو بین‌الملل مرگ او را «مشکوک» خواند و خواستار توضیح شد.

همچنین در موردی دیگر منابع خبری گزارش دادند که یک جوان ایلامی به نام امیرحسین حاتمی در پی «ضرب و شتم ماموران» در زندان فشافویه کشته شد.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داده بود که با وجود درخواست خانواده این جوان از قوه قضاییه برای پاسخگویی، این نهاد سکوت کرده است.

مراجع رسمی حکومت ایران علت مرگ حاتمی را «ایست قلبی» عنوان کردند.

تازه‌ترین خبرها

چهره‌ها - بلژیک
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید