جمهوری‌خواهان با حمایت ترامپ در انتخابات فرمانداری ویرجینیا پیروز شدند

۱۴۰۰/۸/۱۲

گلن یانکین، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات فرمانداری ایالت ویرجینیا، توانست با حمایت دونالد ترامپ، رقیب دموکرات خود را شکست داده و به دو دوره ناکامی جمهوری‌خواهان در انتخابات فرمانداری این ایالت پایان دهد.

بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا، یانکین با بیش از یک میلیون و ۶۷۷ هزار رای توانسته ۵۰/۷ درصد از آرا را به خود اختصاص داده و رقیب دموکرات خود، تری مک اولیف را که ۴۸/۶ درصد از آرا را کسب کرده، شکست دهد.

با اینکه شمارش آرا هنوز به طور کامل پایان نیافته، بسیاری از رسانه‌ها از جمله آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان یانکین را به عنوان پیروز انتخابات معرفی کرده‌اند.

یانکین در حالی توانست نخستین پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات فرمانداری ویرجینیا در ۱۲ سال اخیر را رقم بزند که جو بایدن و باراک اوباما هر دو از نامزد دموکرات حمایت کرده بودند و رسانه‌هایی چون گاردین پیروزی یانکین را «ضربه‌ای بزرگ» به رییس جمهور کنونی آمریکا توصیف کرده‌اند.

در انتخابات معاون فرماندار ویرجینیا نیز وینزوم سیرز، نامزد جمهوری‌خواهان که یک زن سیاهپوست است، توانست با ۵۰/۷ درصد از آرا رقیب دموکرات خود را که ۴۹/۳ درصد رای آورده بود، شکست دهد.

جیسون میارس، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات دادستان ایالتی نیز با اختلافی اندک رقیب دموکراتش را شکست داد.

پیروزی جمهوری‌خواهان در این انتخابات در شرایطی به دست آمد که دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا، در شب انتخابات از هواداران خود در ویرجینیا خواست از یانکین حمایت کنند و با این کار در آستانه انتخابات میان‌دوره سال آینده «پیام بسیار قدرتمندی» به بایدن بفرستند.

به نظر می‌رسد پیروزی یانکین با حمایت ترامپ حاکی از آن باشد که رییس جمهوری سابق همچنان نفوذش در فضای سیاسی آمریکا را حفظ کرده است.

بر اساس تحلیل ها، شکست دموکرات‌ها نیز می‌تواند نمایانگر کاهش محبوبیت بایدن در ماه‌های اخیر باشد.

نتایج جدیدترین نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز نشان می‌دهد میزان محبوبیت بایدن از ۵۳ درصد در ماه آوریل به ۴۲ درصد در ماه اکتبر کاهش یافته است. همچنین ۷۱ درصد از جامعه آماری معتقدند آمریکا تحت ریاست جمهوری بایدن در مسیر اشتباه حرکت می‌کند.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
ایران ۱۴۰۰

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید