سازمان‌های حقوق بشری از بازداشت شش شهروند در استان‌های کردنشین خبر می‌دهند

۱۴۰۰/۸/۷

سازمان‌های حقوق بشری گزارش داده‌اند در روزهای اخیر شش شهروند در شهرهای کردنشین ایران بازداشت شده‌اند و شماری از زندانیان زندان ارومیه نیز به یک بازداشتگاه امنیتی در این شهر منتقل شده‌اند.

به گزارش هه‌نگاو، محمد خالدی و فرزند ۱۶ ساله‌اش، احمد، اوایل آبان در روستای سگریک از توابع چالدران در آذربایجان غربی بازداشت شدند.

بنابر همین گزارش، سه شهروند در پیرانشهر به اسامی صلاح علیزاده، لقمان قادری و هیمن ارزن در روزهای ۲۹ مهر، ۳۰ مهر و ۲ آبان بازداشت شدند. یک شهروند دیگر نیز پس از یک روز بازداشت آزاد شد.

شبکه حقوق بشر کردستان نیز خبر داد که یک شهروند به نام شعیب محمودی چهارم آبان در سنندج بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، در ماه مهر دست‌کم ۲۰ شهروند در شهرهای مختلف سه استان کردستان، آذربایجان غربی و ایلام بازداشت شده‌اند.

این سازمان همچنین خبر داد که چند زندانی سیاسی در زندان ارومیه، از جمله محی‌الدین ابراهیمی، محی‌الدین تازه‌وارد، داود جباری، ابراهیم خلیل صدیق همدانی و سالار خلیل صدیق همدانی، به همراه سه زندانی غیرسیاسی در روزهای اخیر از این زندان به یک بازداشتگاه امنیتی در ارومیه منتقل شده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان با اشاره به اینکه انتقال این زندانیان به دنبال تغییرات مدیریتی در نهادهای امنیتی ارومیه انجام شده هشدار داد که ممکن است دور جدیدی از فشار و پرونده‌سازی برای تعداد بیشتری از زندانیان رخ دهد.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید